Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace z hradecké univerzity zjednoduší záchranu zvířat

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Najít v přírodě zraněné zvíře není nic obvyklého. Co ale v takové situaci dělat? Jak zvířeti pomoct? Kde je nejbližší záchranná stanice? S řešením pomůže aplikace Zachraň zvíře, kterou vytvořil tým studentů Univerzity Hradec Králové.

„Aplikace díky vaší GPS pozici vyhledá blízkou záchrannou stanici a nabídne vám do stanice zavolat. Dále pak umožní poslat GPS souřadnice místa nálezu nebo naopak vás naviguje do stanice. Samozřejmostí je možnost odeslat fotografii zvířete pro snadnější identifikaci,“ popisuje funkce aplikace student David Bárta.

Minulý týden spustil tým aplikaci pro Android. Už dříve fungovala pro systémy iOS, nyní se může značně rozšířit. Jejím hlavním záměrem je usnadnit proces záchrany zvířat a přispět k většímu počtu zachráněných. Aplikace navíc nabízí možnost finančně podpořit vybrané stanice. Pro všechny uživatele je ke stažení zdarma.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.