Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Talentcentrum 4.0 podpoří nadané a ambiciózní studenty středních škol

Zdroj fotografií: Dollarphotoclub

V Pardubicích se nově otevřelo Talentcentrum průmyslu 4.0, kde mohou zapálení a nadaní studenti středních škol prohloubit své poznatky v praxi. Díky dvěma místním firmám mají možnost se seznámit se špičkovými technologiemi. Pro žáky a studenty jsou připraveny prostory, které jsou vybaveny pro obory jako je matematika, fyzika, elektrotechnika a robotika.

Ve vyhrazených prostorách tak mladí studenti naleznou například 3D tiskárnu či gravírovací laser. Mohou tak realizovat své nápady a projekty. V Talentcentru už například vznikla dálkově řízená ponorka nebo stratosférická sonda, jež vyletěla přes 30 metrů vysoko. Žáci a studenti tak mohou prohlubovat své nadání a zužitkovat píli a vědomosti v praxi.

Místní firmy poskytli studentům nejen zázemí ve svém areálu a technické vybavení, ale nabízejí i různé exkurze či projektové dny. Studenti tak mohou být blíže ke svým snům a zároveň potkat vrstevníky s podobnými zájmy a zápalem.

Zdroj: talentovani.cz; novinky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…