Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Foto: Aneta Šmejcová

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od Reného Nekudy, lektora tvůrčího psaní, přímo pro vás. Na 232 stranách čekají zábavné úkoly, které z vás dostanou to nejlepší. Denně tak můžete pěstovat své kreativní myšlení a přicházet na nové nápady.

Často se vám stává, že zíráte do prázdného papíru a nevíte, jak dál? Kreativní zápisník vám pomůže porazit váš spisovatelský blok. A nejen to. Slovy autora, diář vám umožní překonávat hranice, zjistit o sobě něco zajímavého a uchovat své vzpomínky. Pomůže vám rovněž rozšířit slovní zásobu, uvolnit se ve své tvorbě a stát se jistějšími.

Co v kreativním zápisníku najdete?

Stránky stylové zápisníku nebude tvořit nikdo jiný než vy. Otisknete do nich své nápady, zajímavé myšlenky i šílené představy. Průvodcem vám budou nápadité a, jak jinak než, kreativní úkoly, které rozvinou váš talent a rozpohybují sval kreativity. A na jaká cvičení se můžete těšit?

Troufli byste si popsat svého známého pouze na základě toho, co jí? Nebo zkuste popsat, jak momentálně vypadá obloha, aniž byste použili slova modrý, černý, mrak, vítr, slunce, měsíc nebo hvězdy. Napište co nejvíce jednoslabičných názvů zvířat, anebo si představte „tvůrčí blok“ jako člověka a udělejte s ním rozhovor.

Součástí Kreativního zápisníku je rovněž tzv. povídkář, tedy prostor, kde si můžete zahrát na spisovatele a vymyslet nějaký netradiční, napínavý příběh. Na každé stránce najdete v jednom rohu identitu člověka, ve druhém prostředí a v dalších dvou náhodné věty. Na základě toho, kde knihu otevřete si do povídkáře vyberete postavy, námět i místo, kde se bude příběh odehrávat. Nemusíte tak trávit dlouhý čas bloumáním nad linkou příběhu a nic vám nebrání v tom začít rovnou psát.

A jak zápisník používat? Noste ho stále při sobě a kdykoliv budete mít chvilku času zapojte své kreativní buňky a pracujte na svém spisovatelském umu. Jednotlivá cvičení nezaberou více než několik minut a pozitivní efekt je zaručený.

Foto: Aneta Šmejcová

Kdo je autorem zápisníku?

René Nekuda je lektor tvůrčího psaní, blogger a spisovatel. V oboru má 12 let praxe, vystudoval Literární akademii Josefa Škvoreckého a za svou praxi již proškolil přes 5 000 lidí a více než 100 firem. Pokud se vám Kreativní zápisník zamlouvá, můžete si pořídit také další autorovy knihy – Restart kreativity a Příběhostroj, které byly přeloženy do několika jazyků.

Díky Kreativnímu zápisníku se tak můžete učit od opravdové špičky v oboru tvůrčího psaní a naučit se efektivně a úspěšně psát, ať už se chcete pustit do jakéhokoliv literárního útvaru.

Slovo autorky článku: Kreativní zápisník jsem dostala jako dárek a byla jsem příjemně překvapená, jaké nápadité úkoly ukrývá. Skvělé je, že jednotlivá cvičení se dají stihnout opravdu rychle a denně se tak můžete věnovat rozvíjení kreativity. S tvůrčími bloky se potýkám často, asi jako téměř každý, kdo se věnuje psaní, a jsem zvědavá, zda po vyplnění celého zápisníku, pocítím nějaké změny.

Autorský článek Anety Šmejcové

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…