Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Prevence, kterou si oblíbíte. Kvalitní spánek snižuje riziko onemocnění koronavirem

Ilustrační foto: Pixabay

Spánek je nejen nejlepší lékař, ale i preventivní opatření. Platí to i v případě koronaviru. Analýza spánkových studií zjistila, že problémy se spánkem postihují během pandemie asi 40 procent lidí. Zlepšení spánku by přitom naopak mohlo snížit riziko nákazy covidem i těžšího průběhu onemocnění.

Nová studie zveřejněná v on-line časopise Nutrition Prevention & Health uvádí, že každá hodina, o kterou je spánek delší, znamená o 12 procent nižší šanci nákazy covidem. Informoval o tom zpravodajský server The Huffington Post.

Vědci v rámci studie spolupracovali se zdravotníky ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Británii a Spojených státech amerických, kteří byli opakovaně v kontaktu s pacienty pozitivními na covid-19. Respondenti spali průměrně šest až sedm hodin za noc. Zhruba čtvrtina pozitivně testovaných hlásila potíže se spánkem, zatímco ze vzorku s negativním výsledkem to byla jen pětina.

Na základě dalšího zkoumání pak vědci zjistili, že je u osob se spánkovými potížemi mnohem vyšší šance nákazy koronavirem. A to až o 88 procent oproti těm, kteří problémy se spánkem netrpěli. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek by tedy mohl eliminovat riziko nákazy tímto onemocněním.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…