Předsudky stranou. Blíží se Týdny pro duševní zdraví

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: tdz.cz

Od pondělí 10. září budou probíhat Týdny pro duševní zdraví každoročně pořádané organizací Fokus. Přidružené akce a přednášky se uskuteční hned v několika městech.

Osvětová destigmatizační kampaň Týdny pro duševní zdraví se koná pravidelně již od roku 1990. Hlavním smyslem je bourat mýty a předsudky, které vůči lidem s duševním onemocněním ve společnosti panují. Neziskové organizace v čele se spolkem Focus ČR se snaží informovat veřejnost o problematice duševního zdraví, mentální hygieně jako prevenci duševních onemocnění i o aktivitách organizací působících v sociálně zdravotní oblasti.

Letošní 29. ročník bude probíhat od 10. září do 10. října 2018. „Pořádáme kulturní akce, happeningy, besedy, diskuse, přispíváme do odborných i populárních publikací. Dáváme prostor pro sebevyjádření talentovaných lidí s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, organizujeme jejich umělecké výstavy, koncerty, divadelní představení, šíříme literární díla,“ vysvětlil Pavel Novák, generální ředitel Fokusu Praha. Bohatý program najdete již nyní na webových stránkách projektu.

Zdroj: Fokus Praha

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura