Praha vysadí desítky tisíc stromů, pomůže i veřejnost

Zdroj fotografie: Pixabay

Praha se během podzimu zazelená téměř šestadvaceti tisíci novými stromy. Nejvíce jich přibude v Běchovicích a Jinonicích, rozrostou se ale také parky na Petříně nebo Stromovka, kde se do sázení může zapojit i veřejnost. Novou výsadbu bude tvořit z více než osmdesáti procent listnaté stromy, především dub, lípa, habr, javor a buk.

Valná většina letošní výsadby směřuje do okrajových částí Prahy, kde magistrátní odbor ochrany prostředí buduje nové lesy a parky. Tisíce stromů tak během podzimu přibudou v Běchovicích nebo Jinonicích, kde se stromy budou sázet v souvislosti s výstavbou nové záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Do výsadby se pustí i jednotlivé radnice. Praha 11 zasadí téměř sto sedmdesát nových stromů, na což dostala od hlavního města přes dva miliony korun. Téměř totožnou sumu získal také Suchdol, kde by mělo přibýt více než dvě stě čtyřicet stromů.

O sto nových stromků by se měl rozšířit také park Stromovka. Výsadba proběhne 9. a 21. listopadu a hlavní město k ní zve širokou veřejnost. Společné sázení Praha avizuje také na 13. listopadu na Petříně a 27. listopadu v sadu Třešňovka v Hrdlořezích. Za celý letošní rok by tak město mělo vysadit více než 186 tisíc stromů. Cílem akčního plánu schváleného zastupitelstvem je do roku 2026 vysadit v hlavním městě milion stromů.

Zdroj: Ekolist.cz

Související články

Inspirace

Praha podpoří komunitní život a rozvoj ve vnitroblocích

Inspirace

Praha má nový les, počet zelených ploch trvale narůstá

Inspirace

Praha vysadí nové stromy, městu pomůžou s regulací tepla

Byznys

Ekologie má zelenou: V Česku roste počet udržitelných pracovišť

Zaručeně zlepší den

Překrytí nenávistného tetování zdarma. Američtí tatéři dávají lidem možnost nápravy

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Vypadá jako bedla, u jídla si na ní ale nepochutnáte. Mykologové v Česku našli vzácnou houbu

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová