Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha vysadí desítky tisíc stromů, pomůže i veřejnost

Zdroj fotografie: Pixabay

Praha se během podzimu zazelená téměř šestadvaceti tisíci novými stromy. Nejvíce jich přibude v Běchovicích a Jinonicích, rozrostou se ale také parky na Petříně nebo Stromovka, kde se do sázení může zapojit i veřejnost. Novou výsadbu bude tvořit z více než osmdesáti procent listnaté stromy, především dub, lípa, habr, javor a buk.

Valná většina letošní výsadby směřuje do okrajových částí Prahy, kde magistrátní odbor ochrany prostředí buduje nové lesy a parky. Tisíce stromů tak během podzimu přibudou v Běchovicích nebo Jinonicích, kde se stromy budou sázet v souvislosti s výstavbou nové záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Do výsadby se pustí i jednotlivé radnice. Praha 11 zasadí téměř sto sedmdesát nových stromů, na což dostala od hlavního města přes dva miliony korun. Téměř totožnou sumu získal také Suchdol, kde by mělo přibýt více než dvě stě čtyřicet stromů.

O sto nových stromků by se měl rozšířit také park Stromovka. Výsadba proběhne 9. a 21. listopadu a hlavní město k ní zve širokou veřejnost. Společné sázení Praha avizuje také na 13. listopadu na Petříně a 27. listopadu v sadu Třešňovka v Hrdlořezích. Za celý letošní rok by tak město mělo vysadit více než 186 tisíc stromů. Cílem akčního plánu schváleného zastupitelstvem je do roku 2026 vysadit v hlavním městě milion stromů.

Zdroj: Ekolist.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Charitativní ADRAběh proti samotě

Češi ohromili v USA. Vytváří tam unikátní outdoorový park s divokou řekou

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Okořenit si jídlo pomocí červů? Hmyz je budoucností našeho stravování

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…