Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Foto: Gabriela Brázdová

Která maminka je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledají spisovatel Sébastien Perez a ilustrátor Benjamin Lacombe v knize pro děti od pěti let s názvem Nejlepší maminka na světě. Francouzský originál v českém překladu vydalo nakladatelství GRADA.

Maminku má každý z nás. Dá se o některé říct, že je ta nej? „Maminku máme všichni. Maminku, která léčí naše bolístky a nutí nás, abychom se teple oblékli, když je špatné počasí. Ale kdo je vlastně maminka?“ píše Perez v úvodu publikace.

Kniha si klade za cíl seznámit malé čtenáře s jednotlivými živočichy prostřednictvím něžných portrétů maminek. Jsou v ní představena jednotlivá zvířata – králík, ryba, tučňák, pavouk, mořský koník, vlčice, žralok, medvědice, liška, klokanice, želva, myš, hrošice, slonice, kočka a fenka. Závěr korunuje člověk. Autor u jednotlivých maminek jednoduše a srozumitelně popisuje, jak probíhá období březosti, čím se vyznačuje a jak se dotyčná stará o své potomky. Text doprovází nádherné ilustrace.

Foto: Gabriela Brázdová

Součástí knihy je i encyklopedická příloha, která je stručným přehledem základních údajů (způsob rozmnožování, počet mláďat, březost, výživa mláděte, samostatnost, zvláštnost) o širším počtu tvorů. Publikace je vhodná zejména pro všechny zvídavé neposedy, kteří milují svět zvířat.

Slovo autorky článku:

Kniha mě nadchla, je opravdu nádherně zpracovaná, zejména ilustrace doslova pohladí po duši. Stejně tak otázka, kterou je publikace zakončená: „A co když je nakonec tou nejlepší maminkou na světě prostě máma, která tě miluje?“

Související články

Zaručeně zlepší den

Co dělá mozek, když člověk umírá? Dotyčný zažívá halucinace nebo sní

Duben byl měsícem císařských porodů. Na jejich úskalí upozorňuje nový projekt Císařovnám

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Mohou tyto houby léčit barvoslepost? Studie říká, že ano

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…