Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha skrze kampaň upozorňuje na důležitost pitného režimu

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollar Photo Clubk

Vypijete alespoň 6 sklenic nealkoholických tekutin denně? Podle nové osvětové kampaně probíhající v Praze byste rozhodně měli, protože jak říká už její název – Voda je život.

„Přísun vody je závislý na mnoha faktorech, především na věku, zdravotní kondici a tělesné zátěži. Každý občan by měl v době vysokých venkovních teplot dbát na dostatečný přísun tekutin a to nejen u sebe, ale také u svých blízkých,“ vysvětluje radní Jana Plamínková. Mezi rizikové skupiny patří především děti a senioři, právě proto cílí kampaň zvláště na ně.

Kampaň je jednou z prvních, která bude pražské občany upozorňovat na dopady změny klimatu. V tomto případě jde o zvyšující se teploty a potenciální zdravotní komplikace spjaté právě s nedostatečným pitným režimem. V rámci kampaně vydal magistrát informační letáky, které shrnují prevenci a léčbu tohoto problému.

Související články

Inspirace

Nové židle a stolky oživily veřejná prostranství v Praze

Inspirace

Thomayerova nemocnice má veřejné piano, pomůže i při terapii

Byznys

Student ČVUT vyvinul unikátní bezbateriový glukometr

Byznys

Ekologie má zelenou: V Česku roste počet udržitelných pracovišť

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Nová zbraň proti covidu. Lék pro astmatiky může pomoci v prvních dnech ochoření

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.