Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha chce v budoucnu podpořit ekologické zemědělství. Vypověděla proto smlouvy všem farmářům

Zdroj fotografie: freepik.com

Hlavní město Praha ukončilo nájemní smlouvy se všemi zemědělci, kteří využívali celých 1 650 hektarů zdejší zemědělské půdy. Město se tak chce zbavit všech chemických postřiků, umělých hnojiv a rozsáhlých lánů polí. Na jaře příštího roku pak chce tyto pozemky svěřit těm, kteří se zavážou na nich hospodařit ekologicky.

Podle Petra Hlubočka, náměstka pražského primátora se starostí o oblast životního prostředí, Praha zemědělskou půdu pronajme klidně za korunu. Stačí, když na ní nový nájemce bude hospodařit ekologicky. „V ideálním případě bychom chtěli z polí zcela odstranit veškerou chemii, která se tam nyní používá, nebo ji výrazně omezit. Za podmínku budeme mít také rozdělení velkých lánů minimálně na sedmihektarová pole,“ řekl Hluboček pro iHned.cz.

Právě symbolickým nájemným může město vyvážit fakt, že na území Prahy nemohou biozemědělci dostat takovou podporu z evropských dotací jako jinde v republice. Praha je totiž bohatý region. V případě, že by se některou půdu nepodařilo pronajmout, město ji zatravní nebo zde vysadí remízky a vybuduje opatření pro zadržení vody v krajině.

Zdroj: iHned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost