Přilákejte si v tomto vánočním čase do svého života štěstí a radost. Jak na to? Přinášíme seznam osvědčených tipů, které se dědí z generace na generaci už mnoho let. Tak honem do toho.
Oblíbenou a rozšířenou tradicí je jmelí. Doporučujeme čerstvé zelené. Ideálně ho věnujte někomu, na kom vám záleží. Právě darované jmelí nosí do života štěstí. A co teprve hubička pod jmelím! Kdo se pod větvičkou políbí, tomu bude láska vždy zelenat
Máte doma sekeru? Pak by neměla chybět při chystání stolu, u kterého budete na Štědrý den večeřet. Sekera by se měla umístit pod vánoční tabuli. Kdo na ni bosou nohou stoupne, toho pak celý další rok čeká štěstí a pevné zdraví. Obojí se jeví zejména v této době jako potřebné.
Nejprve sekera, teď puška. Je vidět, že naši předci byli vynalézaví a žádní zbabělci. Údajně toho, kdo vystřelí v noci na Boží hod z pušky směrem k Měsíci, čeká v příštím roce štěstí. Upřednostňujeme však bezpečnější způsoby.
Lákají vás čáry a magie? Pak doporučujeme v pátek 25. prosince upéct pecen chleba. Bochník, který upečete den po Štědrém dnu, je kouzelný. Pokud máte i slepičky, tak tyto výjimečné vlastnosti mají rovněž vajíčka, která ten den snesou.
K vánoční večeři se váže hned několik tipů, jak přivolat do svého života štěstí. Naši předkové doporučovali schovat pod jeden talíř mince. Ten, kdo je najde, bude mít nejvíce štěstí po celý další rok.
Podobně fungují šupiny z kapra. Ty si mají hodovníci rozebrat a schovat do peněženek. Zajistí jim to finanční hojnost v následujícím roce.
Přes den doporučujeme vskutku držet půst, neboť správně by měla vánoční večeře sestávat z devíti chodů. Ty mají zajistit štěstí a zdraví. Pomůže také, pokud na Štědrý den sníte ořech, který jste nechali den předem u své postele.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…