Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na štědrou vánoční nadílku nemusíte čekat do zimy. Stačí najít ten správný strom

Ilustrační foto: Freepik

Jak si udělat Vánoce už v létě? Společnost Taiko, která v Praze pořádá vánoční trhy, vyhlásila soutěž o letošní vánoční strom. Zapojit se může každý. Úspěšného tipaře pak čeká štědrá odměna.

Zájemci mohou až do 1. října zasílat tipy na jehličnany, které by se pěkně vyjímaly na pražském Staroměstském náměstí. Ten, kdo vítězný strom nabídne nebo na něj upozorní, získá odměnu deset tisíc korun. Loni byl vybrán smrk ztepilý z Jílového u Prahy, který měřil 17 a půl metru a byl asi 40 let starý.

Vybraný strom ozdobí Staroměstské náměstí. Ilustrační foto: Pixabay

Ideální je podle firmy Taiko zdravý smrk ztepilý, vysoký 23 až 25 metrů s pravidelným větvovím a kmenem. Vhodnými kandidáty jsou dřeviny, které jsou přerostlé a začínají být nebezpečné svému okolí, takže je nutné je z bezpečnostních důvodů pokácet, případně stojí na stavebních pozemcích.

Tipy je možné posílat na e-mail petr.hozak@taiko.cz. Týkat by se měly stromů na veřejných i soukromých pozemcích, a to i v případě, že soutěžící není vlastníkem. Strom se může nacházet kdekoliv v republice, pokud by ale byl vybrán, musí se k němu dostat těžká technika.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…