Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na štědrou vánoční nadílku nemusíte čekat do zimy. Stačí najít ten správný strom

Ilustrační foto: Freepik

Jak si udělat Vánoce už v létě? Společnost Taiko, která v Praze pořádá vánoční trhy, vyhlásila soutěž o letošní vánoční strom. Zapojit se může každý. Úspěšného tipaře pak čeká štědrá odměna.

Zájemci mohou až do 1. října zasílat tipy na jehličnany, které by se pěkně vyjímaly na pražském Staroměstském náměstí. Ten, kdo vítězný strom nabídne nebo na něj upozorní, získá odměnu deset tisíc korun. Loni byl vybrán smrk ztepilý z Jílového u Prahy, který měřil 17 a půl metru a byl asi 40 let starý.

Vybraný strom ozdobí Staroměstské náměstí. Ilustrační foto: Pixabay

Ideální je podle firmy Taiko zdravý smrk ztepilý, vysoký 23 až 25 metrů s pravidelným větvovím a kmenem. Vhodnými kandidáty jsou dřeviny, které jsou přerostlé a začínají být nebezpečné svému okolí, takže je nutné je z bezpečnostních důvodů pokácet, případně stojí na stavebních pozemcích.

Tipy je možné posílat na e-mail petr.hozak@taiko.cz. Týkat by se měly stromů na veřejných i soukromých pozemcích, a to i v případě, že soutěžící není vlastníkem. Strom se může nacházet kdekoliv v republice, pokud by ale byl vybrán, musí se k němu dostat těžká technika.

Související články

Zaručeně zlepší den

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Nový druh pteosaura objevili výzkumníci na pobřeží Angoly

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…