Pejsci lidí bez domova mohou nově využít boudy v noclehárnách v Brně

Zdroj fotografie: Pixabay

Solidarita s lidmi bez domova v Česku v poslední době narůstá. Brno navíc myslí i na čtyřnohé kamarády lidí bez střechy nad hlavou. V předvánočním týdnu město umístilo do tamních nocleháren pět zateplených bud.

Lidé bez domova často nevyužívali noclehárny kvůli tomu, že nebylo možné s sebou vzít psa. Osoby vlastnící chlupatého mazlíčka tak často přečkávaly mrazy venku na ulicích, neboť nechtěly opustit své zvířecí kamarády. V Brně však vymysleli řešení. Dvě psí boudy by měly být nyní k dispozici na ulici Masná, další dvě na Bratislavské a umístění posledního, pátého zařízení pro pejsky zatím není známo.

Zajištění psích bud není první brněnskou iniciativou, jak pomoci zvířecím kamarádům lidí na ulici. Už tři roky zde dobrovolníci ze spolku Můj pes a já – oba bez domova očkují psy a poskytují jim zdravotní péči. Očkování proti vzteklině je povinné a stojí 800 korun, což si málokdo z těchto lidí může dovolit. Dále mohou nechat své mazlíčky dobrovolníky očipovat.

Zdroj: brnenska.drbna.cz, krajskelisty.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura