Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Obědy pro děti jako nedosažitelný luxus? Na českých školách se blýská na lepší časy

Ilustrační foto: Freepik

Dopady koronaviru jsou dalekosáhlejší, než si mnohdy umíme představit. V jeho důsledku přibývá rodin, pro které jsou výdaje na školní obědy neúnosnou zátěží. Objevují se proto projekty, které tyto děti nenechají hladovět.

Iniciativa Obědy pro děti, za kterou stojí organizace Women for Women, pomáhá s proplácením obědů dětí, které by si jinak hlavní chod nemohly dovolit. Pomoc potřebným žákům je poskytována přímo prostřednictvím škol. Vzdělávací instituce se jednorázově zaregistruje do on-line aplikace a následně zašle žádost. Studentům je pak předplacena strava předem na celý školní rok.

Na obědy zdarma dosáhnou také znevýhodněné děti z Břeclavi. Kromě organizace Women for Women jim na příští rok nabídl pomoc i Jihomoravský kraj. Na jídlo se mohou těšit děti ve věku od tří do patnácti let. Podpora se tedy netýká jen žáků základních škol, ale i těch mateřských. Podle zastupitelů totiž počet rodin, které si nemohou dovolit obědy svým ratolestem zaplatit, v důsledku pandemie narostl.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…