Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nevhodný vánoční dárek? Pošlete ho dál a udělejte radost druhým

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

K Vánocům patří nevhodné dárky stejně neodmyslitelně jako vůně jehličí a bramborového salátu. Nemusí jít hned o bláznivý porcelánový servis úplně mimo vkus obdarovaného, občas se jenom sejde tentýž dárek dvakrát nebo nesedí velikost. Tak kam s ním?

Málokdo by vám jako vánoční dárek chtěl dát outěžek v podobě předmětu, který vám doma bude v lepším případě ležet ladem, v horším i překážet. V podobných situacích je pak v pořádku poslat takovou věc dál. Můžete ji samozřejmě zkusit prodat, zvlášť o Vánocích se ale nabízí možnost ji jen tak darovat. Navíc se jí tak zbavíte rychleji.

Jako první zkuste nejbližší okolí – rodinu, přátele, kolegy v práci. Když neuspějete tam, přesuňte se na internet. Darování zájemci, který třeba danou věc shání, nabízí řada portálů a aplikací, které zároveň registrují v tomto období nárůst nabídek.

Ilustrační fotografie. Zdroj fotografie: Pexels

Po Vánocích pozorujeme rok co rok velký skok v počtu darujících i inzerovaných věcí. Osobně bych řekl, že část jsou nevhodné dárky, část věci, které již lidé nepotřebují, protože jim je dárky nahradily. Do toho bych vsadil i na klasický novoroční úklid,“ uvádí Petr Lamač z portálu VšezaOdvoz. Nárůst spjatý s vánočním obdobím a hledáním místa pro nové věci potvrzují i na serveru Daruji za odvoz, kde oceňují, že díky uvědomělým lidem nekončí předměty na smetišti. Podobně hovoří i zástupci webu Nevyhazuj.to.

Tím ale možnosti nekončí, efektivně pomoct můžete i ve svém okolí. Posbírejte nepotřebné věci od svých přátel nebo v rámci obce a věnujte je nějaké organizaci – dětskému domovu, centru pro seniory nebo azylovému domu. Zjistěte si předem, kde by udělaly radost´, a řiďte se i charakterem věcí, ať se z nevhodného dárku nestane nevhodný dárek i podruhé.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…