Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nevhodný vánoční dárek? Pošlete ho dál a udělejte radost druhým

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

K Vánocům patří nevhodné dárky stejně neodmyslitelně jako vůně jehličí a bramborového salátu. Nemusí jít hned o bláznivý porcelánový servis úplně mimo vkus obdarovaného, občas se jenom sejde tentýž dárek dvakrát nebo nesedí velikost. Tak kam s ním?

Málokdo by vám jako vánoční dárek chtěl dát outěžek v podobě předmětu, který vám doma bude v lepším případě ležet ladem, v horším i překážet. V podobných situacích je pak v pořádku poslat takovou věc dál. Můžete ji samozřejmě zkusit prodat, zvlášť o Vánocích se ale nabízí možnost ji jen tak darovat. Navíc se jí tak zbavíte rychleji.

Jako první zkuste nejbližší okolí – rodinu, přátele, kolegy v práci. Když neuspějete tam, přesuňte se na internet. Darování zájemci, který třeba danou věc shání, nabízí řada portálů a aplikací, které zároveň registrují v tomto období nárůst nabídek.

Ilustrační fotografie. Zdroj fotografie: Pexels

Po Vánocích pozorujeme rok co rok velký skok v počtu darujících i inzerovaných věcí. Osobně bych řekl, že část jsou nevhodné dárky, část věci, které již lidé nepotřebují, protože jim je dárky nahradily. Do toho bych vsadil i na klasický novoroční úklid,“ uvádí Petr Lamač z portálu VšezaOdvoz. Nárůst spjatý s vánočním obdobím a hledáním místa pro nové věci potvrzují i na serveru Daruji za odvoz, kde oceňují, že díky uvědomělým lidem nekončí předměty na smetišti. Podobně hovoří i zástupci webu Nevyhazuj.to.

Tím ale možnosti nekončí, efektivně pomoct můžete i ve svém okolí. Posbírejte nepotřebné věci od svých přátel nebo v rámci obce a věnujte je nějaké organizaci – dětskému domovu, centru pro seniory nebo azylovému domu. Zjistěte si předem, kde by udělaly radost´, a řiďte se i charakterem věcí, ať se z nevhodného dárku nestane nevhodný dárek i podruhé.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Stačí jedno gesto. Oběti domácího násilí mohou požádat o pomoc tímto nenápadným signálem

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…