Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejvyšší čas na prevenci. Pravidelné prohlídky vám připomene nová aplikace

Ilustrační foto: Pexels

Navštěvujete pravidelně svého praktického lékaře? Podle dat Státního zdravotnického ústavu to dělá pouze čtvrtina Čechů. Více než polovina lidí má navíc nedostatečnou zdravotní gramotnost. Změnit to má připravovaná aplikace.

Věříme, že aplikace pomůže lidem žít zdravějším a kvalitním životem a díky včasné diagnóze různých onemocnění také zvýší šanci na úspěšné vyléčení,” vysvětluje Blanka Sigmundová, ředitelka neziskové organizace Loono, která za nápadem stojí. Hlavním cílem aplikace je vyzývat uživatele k akci a zajistit, aby na preventivní prohlídky nezapomínali. Zároveň je bude o prevenci a zdraví vzdělávat.

Vznik aplikace iniciovala organizace Loono, která se spojila s vývojáři ze společnosti Česko.Digital. „V prevenci zdraví a hlavně v přebírání odpovědnosti za pohodu svého těla i ducha vidíme velký smysl, a proto máme radost, že můžeme přiložit ruku k dílu při vývoji aplikace. Těší nás, že toto téma zvedá právě Loono, protože má v této oblasti komplexní zkušenosti a díky jejich odhodlání a elánu věříme, že bude mít kýžený dopad na českou populaci,“ říká projektová koordinátorka Romana Pokorná. Aplikace by měla být spuštěna v září.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Atmosféra Venuše inspirovala výzkumníky k vývoji nové technologie, která zabraňuje znečištění ovzduší

Superhrdinové v reálném životě. Záchranáři začnou používat tryskové obleky

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…