Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejvyšší čas na prevenci. Pravidelné prohlídky vám připomene nová aplikace

Ilustrační foto: Pexels

Navštěvujete pravidelně svého praktického lékaře? Podle dat Státního zdravotnického ústavu to dělá pouze čtvrtina Čechů. Více než polovina lidí má navíc nedostatečnou zdravotní gramotnost. Změnit to má připravovaná aplikace.

Věříme, že aplikace pomůže lidem žít zdravějším a kvalitním životem a díky včasné diagnóze různých onemocnění také zvýší šanci na úspěšné vyléčení,” vysvětluje Blanka Sigmundová, ředitelka neziskové organizace Loono, která za nápadem stojí. Hlavním cílem aplikace je vyzývat uživatele k akci a zajistit, aby na preventivní prohlídky nezapomínali. Zároveň je bude o prevenci a zdraví vzdělávat.

Vznik aplikace iniciovala organizace Loono, která se spojila s vývojáři ze společnosti Česko.Digital. „V prevenci zdraví a hlavně v přebírání odpovědnosti za pohodu svého těla i ducha vidíme velký smysl, a proto máme radost, že můžeme přiložit ruku k dílu při vývoji aplikace. Těší nás, že toto téma zvedá právě Loono, protože má v této oblasti komplexní zkušenosti a díky jejich odhodlání a elánu věříme, že bude mít kýžený dopad na českou populaci,“ říká projektová koordinátorka Romana Pokorná. Aplikace by měla být spuštěna v září.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…