Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejen koule, ale už i párky. IKEA nabídne veganské hot dogy

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Švédský obchod s nábytkem IKEA je pověstný svou kuchyní, která zahrnuje i bezmasá jídla. Nabídku neustále rozšiřuje a inovuje. Naposledy představil rostlinnou variantu hot dogu.

Kuchyně IKEA je proslulá zejména svými masovými kuličkami, proto se jejich bezmasá varianta setkala s velkou odezvou. Následovalo bezmasé mleté maso. V patách jsou mu i nové hot dogy, které si co do chuti nezadají s klasickým masovým párkem v rohlíku. „Snažíme se přicházet s variantami u produktů, které se hodně prodávají. A to je po masových kuličkách právě náš hot dog. Platí to nejen v bistru, ale i v obchodě se švédskými potravinami. Patří k bestsellerům našeho mraženého jídla,“ uvedla pro web CzechCrunch manažerka společnosti IKEA pro udržitelnost v Česku, Slovensku a Maďarsku Barbora Geršlová.

Společnost nabízí bezmasé varianty i z důvodu podpory větší udržitelnosti. „Šedesát procent klimatické stopy tvořené potravinami je z hovězího masa. Rostlinná strava je přitom daleko efektivnější a nutričně poměrně vyvážená. My používáme hovězí maso primárně na masové kuličky, i proto jsme světu představili rostlinnou variantu,“ dodala Geršlová. Kdy přesně se hot dogy v jídelnách nábytkového řetězce objeví, zatím není známo. Mělo by to však být brzy.

Zdroj: Czechcrunch

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…