Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Měsíc věží a rozhleden odstartoval. Přijďte se pokochat pohledy z výšky

Rozhledna Žernovník. Zdroj fotografie: zernovnik.cz

Turistická sezóna už sice není v plném proudu, podzimní počasí ale stále láká k výletům. Co si třeba vychutnat pohled na krásy naší země z výšky? Stačí si obout pohodlné boty, do batohu přibalit termosku s čajem a vyrazit. Říjen je totiž měsícem věží a rozhleden. V letošním roce probíhá už 9. ročník této akce.

Babí lom u Lelekovic. Zdroj: na-rozhledny.cz

Měsíc věží a rozhleden pořádá českobudějovická organizace Pohádkové království. Akce probíhá po celé České republice od 28. září do 28. října, přičemž letos můžete navštívit přes 100 turistických věží, rozhleden a vyhlídkových míst. Detailní mapu se zapojenými místy najdete například zde. V blízkosti Brna se jedná například o rozhlednu Žernovník (vznikla z bývalého vodojemu) nebo Babí lom, v okolí Prahy například o rozhlednu na Pepři, na Olomoucku pak o Velký Kosíř.

Rozhledna Velký Kosíř. Zdroj fotografie: rozhledna-kosir.cz

Kromě nádherných výhledů máte možnost zapojit se do soutěže. Na každém místě je k dispozici univerzální sběratelská čtyřpohlednice se symbolem české vlajky a razítko. Pokud se vám podaří nasbírat čtyři razítka z libovolných míst, můžete vyhrát jednu z hodnotných cen včetně horského kola.

Ukončení měsíce věží a rozhleden by mělo proběhnout na mnoha místech naší republiky Českým dnem s českými vlajkami. Vzhledem k současné epidemiologické situaci ale doporučujeme sledovat aktuální informace na facebookových stránkách pořadatele.

Související články

Inspirace

Rozhledna na Velkém Kosíři se otevírá turistům

Inspirace

Ořešák z Kvasic bojuje o titul Evropský strom roku

Nezařazené

Do práce na kole v květnu znovu vyrazí tisíce Čechů

Příroda a ekologie

Hlasujte pro českou borovici v anketě Evropský strom roku

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.