Nová studie analyzující zdravotní záznamy více než 120 000 dospělých ve Velké Británii ukazuje, že lidé, kteří jsou spokojeni se svým životem, mají výrazně nižší pravděpodobnost srdečního infarktu, mrtvice nebo jiných kardiovaskulárních onemocnění. Výsledky zveřejněné v časopise Journal of the American Heart Association podtrhují důležitost psychické pohody pro fyzické zdraví. Informuje o tom web Good News Network.
Studie zjistila, že lidé s nejvyšší úrovní spokojenosti se svým životem mají o 10–21 % nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění ve srovnání s těmi, kteří mají nízkou životní spokojenost. Konkrétní výsledky ukázaly:
Výzkumníci proto doporučují, aby zdravotníci zahrnuli do rutinní péče strategie zaměřené na zlepšení životní spokojenosti. Ty mohou zahrnovat pravidelné fyzické aktivity, společenské aktivity a techniky zvládání stresu, jako je meditace nebo mindfulness.
Studie také zkoumala, jak spokojenost s rodinou, přátelstvím, zdravím či financemi ovlivňuje kardiovaskulární zdraví. Výsledky ukázaly, že pozitivní psychologické faktory mají nejen přímý vliv na riziko srdečních onemocnění, ale také zlepšují celkovou kvalitu života. Tento výzkum tedy připomíná, že by součástí moderní zdravotní péče neměla být jen prevence nemocí, ale i podpora životní spokojenosti.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat
Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…