Nová studie analyzující zdravotní záznamy více než 120 000 dospělých ve Velké Británii ukazuje, že lidé, kteří jsou spokojeni se svým životem, mají výrazně nižší pravděpodobnost srdečního infarktu, mrtvice nebo jiných kardiovaskulárních onemocnění. Výsledky zveřejněné v časopise Journal of the American Heart Association podtrhují důležitost psychické pohody pro fyzické zdraví. Informuje o tom web Good News Network.
Studie zjistila, že lidé s nejvyšší úrovní spokojenosti se svým životem mají o 10–21 % nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění ve srovnání s těmi, kteří mají nízkou životní spokojenost. Konkrétní výsledky ukázaly:
Výzkumníci proto doporučují, aby zdravotníci zahrnuli do rutinní péče strategie zaměřené na zlepšení životní spokojenosti. Ty mohou zahrnovat pravidelné fyzické aktivity, společenské aktivity a techniky zvládání stresu, jako je meditace nebo mindfulness.
Studie také zkoumala, jak spokojenost s rodinou, přátelstvím, zdravím či financemi ovlivňuje kardiovaskulární zdraví. Výsledky ukázaly, že pozitivní psychologické faktory mají nejen přímý vliv na riziko srdečních onemocnění, ale také zlepšují celkovou kvalitu života. Tento výzkum tedy připomíná, že by součástí moderní zdravotní péče neměla být jen prevence nemocí, ale i podpora životní spokojenosti.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem
Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …