Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé se loni více věnovali péči o sebe a duševní zdraví, letos v tom chtějí pokračovat

Ilustrační fotografie. Zdroj: unsplash.com

Loňský nelehký a v mnohém bezprecedentní rok přiměl mnohé z nás k různým změnám. Důležitější roli v našich životech získala péče o vlastní zdraví, a to nejen fyzické, ale i duševní. Výsledky studie ukázaly, že sedm z deseti Američanů si loni více uvědomovalo nutnost péče o sebe sama a chtějí se jí nadále věnovat i v tomto roce.

Podle průzkumu si dvě třetiny lidí vypěstovaly během pandemie takové návyky v osobní péči, které se staly trvalou součástí jejich života. Tři čtvrtiny respondentů pak souhlasí s tím, že tato péče může pomoct zmírnit stres. Jako nejoblíbenější činnosti v této oblasti jmenovali lázeňské rituály ve svých domovech, manikúru a pedikúru, venkovní cvičení následované cvičením ve vnitřních prostorách.

Loni věnovali Američané péči o sebe sama 65 minut týdně. Bezmála polovina jich chce ale letos množství tohoto času navýšit. 59 procent respondentů nicméně přiznalo, že se k péči uchylují, až když se cítí ve stresu. 72 procent lidí pak nástroj využívá jako odměnu po náročném týdnu. Pro 64 procent dotazovaných Američanů funguje péče sama o sebe jako potřebný posilovač jejich sebevědomí, cítí se po ní produktivnější a šťastnější. Průzkumu společnosti OnePoll pro server Vagaro se zúčastnily dva tisíce respondentů.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Kosmetika Garnier je netestovaná na zvířatech. Získala oficiální certifikát

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Čerstvá a lokální zelenina na poušti i ve městě. Pěstování v kontejnerech slibuje revoluční změny

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…