Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé se loni více věnovali péči o sebe a duševní zdraví, letos v tom chtějí pokračovat

Ilustrační fotografie. Zdroj: unsplash.com

Loňský nelehký a v mnohém bezprecedentní rok přiměl mnohé z nás k různým změnám. Důležitější roli v našich životech získala péče o vlastní zdraví, a to nejen fyzické, ale i duševní. Výsledky studie ukázaly, že sedm z deseti Američanů si loni více uvědomovalo nutnost péče o sebe sama a chtějí se jí nadále věnovat i v tomto roce.

Podle průzkumu si dvě třetiny lidí vypěstovaly během pandemie takové návyky v osobní péči, které se staly trvalou součástí jejich života. Tři čtvrtiny respondentů pak souhlasí s tím, že tato péče může pomoct zmírnit stres. Jako nejoblíbenější činnosti v této oblasti jmenovali lázeňské rituály ve svých domovech, manikúru a pedikúru, venkovní cvičení následované cvičením ve vnitřních prostorách.

Loni věnovali Američané péči o sebe sama 65 minut týdně. Bezmála polovina jich chce ale letos množství tohoto času navýšit. 59 procent respondentů nicméně přiznalo, že se k péči uchylují, až když se cítí ve stresu. 72 procent lidí pak nástroj využívá jako odměnu po náročném týdnu. Pro 64 procent dotazovaných Američanů funguje péče sama o sebe jako potřebný posilovač jejich sebevědomí, cítí se po ní produktivnější a šťastnější. Průzkumu společnosti OnePoll pro server Vagaro se zúčastnily dva tisíce respondentů.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost