Letní filmová představení lákají diváky. Někde za symbolickou cenu, jinde zadarmo

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: zlin.eu

Filmoví fanoušci se dočkají v letošním létě řady veřejných projekcí. Ve vybraných městech v České republice mohou zájemci zhlédnout filmy za symbolickou cenu, nebo přímo zadarmo. Promítá se v kinech, ale také v parcích a na fotbalových hřištích. Nejen na letní kino je možné zajít například do Olomouce, Prahy, Zlína či Brna.

Zlínské filmové léto se koná letos podruhé. „Loni jsme s tímto projektem začínali a ohlasy byly výborné, každé představení si našlo vždy alespoň několik stovek diváku a věřím, že tomu bude tak i letos. Občerstvení bude zajištěno, ale můžete si vzít i vlastní věci na piknik,“ okomentoval událost primátor Miroslav Adámek. Filmy se promítají v určených víkendových dnech vždy od půl desáté a jsou zdarma.

Ani další města nezůstávají pozadu. V Olomouci se každou druhou středu od 11. července konají filmové projekce. Diváci zhlédnou například film Nico nebo Hanební pancharti. Pražské filmové léto se pořádá již sedmým rokem. Během srpna se každý den v 18 hodin promítají všechny zásadní filmové novinky uplynulé sezóny. Akce se koná v pražském kině Aero a Bio Oko. Vstupné je 40 korun. I v Brně se v druhém srpnovém měsíci pořádají projekce za stejnou cenu v Univerzitním kině Scala. Zájemci se mohou těšit například na film Escobar, Teheránské tabu, nebo Nejtemnější hodinu.

Související články

Inspirace

Zahrady napříč republikou se o víkendu otevřou veřejnosti

Inspirace

Iniciativa Zaparkuj v létě oživuje olomoucké ulice i parky

Inspirace

Projekt Kino v klidu pořádá citlivé filmové projekce pro autisty

Inspirace

Olomoucké parky v létě ožijí filmem, hudbou i pikniky

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura