Dovolená má velký vliv na lidské zdraví. Nově na to přišli vědci pomocí jedné z nejnovějších studií, které provedli. Výzkumníci tvrdí, že cestování není jen rekreační zážitek, ale také terapie, která může poskytnout skutečné zdravotní výhody. Informoval o tom server Earth.
Studii provedli odborníci z Edit Cowan University (ECU) a School of Business and Law. Ve svém výzkumu odborníci určili několik aspektů dovolené, které by mohly mít pozitivní dopad na lidi s duševními problémy nebo kognitivními poruchami. Vědci se zaměřili především na to, jak může cestování prospět lidem s demencí.
Většina prvků, které nemocným pomáhají, se vyskytuje i na dovolených – cvičení, smyslová stimulace, chůze. „Během dovolené se člověk více vyskytuje na čerstvém vzduchu a je vystaven slunečnímu záření. Oboje zvyšuje hladinu vitamínu D a serotoninu,“ uvedl doktor Wen, který se na studii podílel. Podle něj dovolená může být skutečně lékem pro tělo i duši.
Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Earth a Tourism Management
Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová
Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.
Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem
Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …