Tai Chi, starověká čínská cvičební praxe, je často propagovaná v rámci mindfulness technik. A není se čemu divit. Nedávná studie z UCLA Health odhalila, že Tai Chi přináší úlevu pacientkám, které přežily rakovinu prsu a bojují s nespavostí, informoval server Earth.
Tai chi je starověká čínská praxe, která kombinuje jemné pohyby, meditaci a dýchací techniky. Často se nazývá „meditace v pohybu“ a vyznačuje se pomalými, plynulými pohyby prováděnými s relaxací a soustředěním. Podle nejnovějšího výzkumu může právě kombinace cvičení Tai Chi a kognitivně behaviorální terapie pomoci pacientkám, které přežily rakovinu prsu, lépe spát. Tyto prostředky mohou také snížit zánět a zlepšit antivirovou obranu.
Po dobu 15 měsíců výzkumníci z UCLA Health bedlivě sledovali 90 pacientů, kteří přežili rakovinu prsu, a analyzovali zánětlivé biomarkery ve vzorcích krve. Tai Chi vedlo k výraznému, trvalému snížení zánětu mezi účastníky ve srovnání s kognitivně behaviorální terapií. Na druhou stranu respondenti, kteří podstoupili kognitivně behaviorální terapii, prokázali větší transkripty antivirových genů. Posílili tedy obranyschopnost těla proti infekcím.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte
Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…