Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Irský teenager přišel s řešením, jak odstranit mikroplasty z oceánů

Zdroj fotografií: twitter.com/googlescifair; fionnferreira.com

O téma životního prostředí se zajímá čím dál více mladých lidí. Když se navíc přidá nápad, talent a píle, přichází mladí s inovativními řešeními, která si zaslouží náležitě ocenit.

Osmnáctiletý irský student Fionn Ferreira přišel s důmyslným řešením, jak se zbavit nebezpečných mikroplastů ve světových oceánech a mořích. O jejich odstraňování by se měla postarat magnetická tekutina – ferrofluid. Ta částečky plastu naváže a následně se spolu s nimi nechá z vody vylovit magnetem. Její účinnost se přitom pohybuje okolo 85 procent.

Svým projektem Fionn zaujal také porotu soutěže Google Science Fair, kde student získal hlavní cenu. Google tímto způsobem každoročně oceňuje nápady studentů ve věku 13 až 18 let. Motivuje je, aby se snažili přicházet na řešení problémů, které v nich rezonují, a to pomocí vědy, technologií či matematiky. Hlavní cenou soutěže je 50 tisíc dolarů uložených do vzdělávacího fondu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…