Český architekt vyrábí lavičky na míru a obdarovává výhledem

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: darujlavicku.cz

Lze darovat výhled? Architekt Petr Vacek dokazuje, že ano. Ve volném čase se věnuje výrobě unikátních laviček, které lze umístit právě na místo s výjimečným výhledem, často doplněným o osobní příběh.

„Představte si, že usilovně vymýšlíte svatební dar pro svou sestru. Klasické dary jako žehlicí prkno, sadu příborů či akumulátorovou vrtačku zavrhujete hned, když vás napadnou. Chcete novomanželům darovat něco jedinečného, osobního a ještě k tomu být originální,“ vzpomíná Petr Vacek na zrod své myšlenky. Své sestře věnoval lavičku s výhledem na místo jejích zásnub a ta byla z dárku tak nadšená, že se nápad začal šířit a Vackovi se brzy ozvali další zájemci.

Lavičky vyrábí nejčastěji jako svatební dar, jsou ale ideální i pro člověka, který klasické hmotné dary neocení. Ke každému kusu přistupuje architekt individuálně – lavičku vytváří podle budoucího umístění i osobnosti majitele, jednoduše je každá lavička unikát vyrobený na míru.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.