Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Foto: Český olympijský výbor

Letní olympijské hry v Paříží se blíží. Český olympijský výbor oznámil, že nástupovou kolekci navrhne designér Jan Černý se svým brandem JAN SOCIÉTÉ, píše magazín CzechCrunch.

Zahajovací kolekce pro české olympioniky vznikají už od roku 2009 ve spolupráci se značkou sportovního oblečení Alpine Pro. Nejinak tomu bude i v případě příštích olympijských her. V minulosti se objevily holínky, tradiční modrotisk či bundy se zlatou podšívkou. Jak bude vypadat další kolekce, se dozvíme až příští rok. „Bude to úplně jedinečná věc. Během rešerše jsem nenašel podobný přístup k navrhování ani v Česku, ani v zahraničí. Proces tvorby je pro mě velmi intenzivní. Najednou musím shluknout všechno, co umím, do jediného outfitu, který bude reprezentovat celou zem. Cítím velkou zodpovědnost, mám k tomu respekt,“ říká návrhář Jan Černý.

Mladý designér patří k nejvyhledávanějším návrhářům u nás. Vystudoval Design oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Do povědomí širší veřejnosti se dostal s návrhem speciální edice tenisek Prestige, kultovní značky, kterou obouvaly už naše babičky. Jeho neotřelého přístupu si všímají i v zahraničí, ocenila ho například italská mutace magazínu Vogue. Uspěl také na stáži u Louise Vuittona. „Honza Černý je renomovaný mladý návrhář, má vše před sebou a jsme přesvědčení, že udělá maximum pro to, abychom při slavnostním zahájení her v Paříži uspěli. Aby se v kolekci dobře cítili čeští sportovci, a aby oslovila svět,“ říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Po více než 150 letech se v hlavním městě Nového Zélandu vylíhli ptáci kivi

Čeští vědci vyvinuli jedinečný přístroj ke zkoumání sluchu

Vědci pátrají po tajemství vzniku mlhy

Pět tipů o hnojení, se kterými dosáhnete na vaší zahrádce úžasných výsledků

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…