Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čerstvá úroda z kontejneru. Součástí nového Manifesto Marketu bude i městská farma

2 minuty radosti
Foto: GreenTech

O hydroponických kontejnerech společnosti GreenTech jsme vás už informovali. Ekologickou variantu pěstování lokálních bylinek a zeleniny si nově budou moct obyvatelé a návštěvníci Prahy vyzkoušet na vlastní kůži. Vůbec první GreenBox bude totiž součástí nového Manifesto Marketu na pražském Andělu. Ten své brány otevře už 17. srpna.

Kontejnery GreenBox jsou unikátní tím, že umožní pěstování čerstvých surovin naprosto kdekoliv a v jakýchkoliv klimatických podmínkách. Třeba i uprostřed hlavního města. Pro Manifesto Anděl, které bude zaměřeno na udržitelnost a využití lokálních zdrojů, je proto ideální volbou. Lokálně vypěstované potraviny budou využívány v restauracích Manifesta, návštěvníci si je ale můžou koupit i pro vlastní potřebu.

„GreeenBox je naší velkou novinkou a jeho otevření na Manifestu je pro nás opravdu důležitým krokem vpřed. Budeme moc rádi, když hydroponické pěstování představíme širší veřejnosti jako pokrokový a udržitelný proces, který má do budoucna velké ambice,“ komentuje spoluzakladatelka projektu Karolína Pumprová.

S prostorem Manifesto Marketu i netradiční farmou se mohou zájemci v prvním týdnu fungování seznámit i díky zajímavému doprovodnému programu. V týdnu od 17. do 22. srpna jsou pro návštěvníky připravena živá vystoupení, ochutnávky i workshopy pro děti. Vyzkoušet si mohou malování na pěstební kelímky, ochutnat různé druhy bylinek nebo vyzkoušet speciální edici bylinkových koktejlů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší a nejmodernější porodnice v ČR bude v Brně

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Jak vypadal Titanic uvnitř? Byly zveřejněny unikátní záběry z roku 1986

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…