Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čerstvá úroda z kontejneru. Součástí nového Manifesto Marketu bude i městská farma

2 minuty radosti
Foto: GreenTech

O hydroponických kontejnerech společnosti GreenTech jsme vás už informovali. Ekologickou variantu pěstování lokálních bylinek a zeleniny si nově budou moct obyvatelé a návštěvníci Prahy vyzkoušet na vlastní kůži. Vůbec první GreenBox bude totiž součástí nového Manifesto Marketu na pražském Andělu. Ten své brány otevře už 17. srpna.

Kontejnery GreenBox jsou unikátní tím, že umožní pěstování čerstvých surovin naprosto kdekoliv a v jakýchkoliv klimatických podmínkách. Třeba i uprostřed hlavního města. Pro Manifesto Anděl, které bude zaměřeno na udržitelnost a využití lokálních zdrojů, je proto ideální volbou. Lokálně vypěstované potraviny budou využívány v restauracích Manifesta, návštěvníci si je ale můžou koupit i pro vlastní potřebu.

„GreeenBox je naší velkou novinkou a jeho otevření na Manifestu je pro nás opravdu důležitým krokem vpřed. Budeme moc rádi, když hydroponické pěstování představíme širší veřejnosti jako pokrokový a udržitelný proces, který má do budoucna velké ambice,“ komentuje spoluzakladatelka projektu Karolína Pumprová.

S prostorem Manifesto Marketu i netradiční farmou se mohou zájemci v prvním týdnu fungování seznámit i díky zajímavému doprovodnému programu. V týdnu od 17. do 22. srpna jsou pro návštěvníky připravena živá vystoupení, ochutnávky i workshopy pro děti. Vyzkoušet si mohou malování na pěstební kelímky, ochutnat různé druhy bylinek nebo vyzkoušet speciální edici bylinkových koktejlů.

Související články

Zaručeně zlepší den

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…