Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čerstvá úroda z kontejneru. Součástí nového Manifesto Marketu bude i městská farma

2 minuty radosti
Foto: GreenTech

O hydroponických kontejnerech společnosti GreenTech jsme vás už informovali. Ekologickou variantu pěstování lokálních bylinek a zeleniny si nově budou moct obyvatelé a návštěvníci Prahy vyzkoušet na vlastní kůži. Vůbec první GreenBox bude totiž součástí nového Manifesto Marketu na pražském Andělu. Ten své brány otevře už 17. srpna.

Kontejnery GreenBox jsou unikátní tím, že umožní pěstování čerstvých surovin naprosto kdekoliv a v jakýchkoliv klimatických podmínkách. Třeba i uprostřed hlavního města. Pro Manifesto Anděl, které bude zaměřeno na udržitelnost a využití lokálních zdrojů, je proto ideální volbou. Lokálně vypěstované potraviny budou využívány v restauracích Manifesta, návštěvníci si je ale můžou koupit i pro vlastní potřebu.

„GreeenBox je naší velkou novinkou a jeho otevření na Manifestu je pro nás opravdu důležitým krokem vpřed. Budeme moc rádi, když hydroponické pěstování představíme širší veřejnosti jako pokrokový a udržitelný proces, který má do budoucna velké ambice,“ komentuje spoluzakladatelka projektu Karolína Pumprová.

S prostorem Manifesto Marketu i netradiční farmou se mohou zájemci v prvním týdnu fungování seznámit i díky zajímavému doprovodnému programu. V týdnu od 17. do 22. srpna jsou pro návštěvníky připravena živá vystoupení, ochutnávky i workshopy pro děti. Vyzkoušet si mohou malování na pěstební kelímky, ochutnat různé druhy bylinek nebo vyzkoušet speciální edici bylinkových koktejlů.

Související články

Zaručeně zlepší den

V poušti kvete život. Zeleň rozzářila nejsušší místo světa

Pražská Lennonova zeď má nový kabátek. Jak vypadá?

Máte doma talentované dítě? Přihlaste ho do nového ročníku Zlatého oříšku

Vědci objevili „oceánskou planetu“, která by mohla mít teplotu vhodnou pro život

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…