Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Backstreet styl a kouzlo starého světa: Čím je Tokio tak výjimečné?

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Tokio má bezpochyby bohatou a rozmanitou kulturní nabídku pro místní obyvatele i návštěvníky. Hlavní město Japonska má co nabídnout, od butiků se zbožím z druhé ruky až po klidné střešní zahrady a malebné tradiční restaurace. Redaktoři z Euro News realizovali rozhovory s obyvateli Tokia, kteří ve městě žijí a pracují, aby zjistili, čím je pro ně město tak výjimečné.

Centrum subkultur a stylu

Misha Janette je kreativní ředitelka, bývalá módní stylistka, novinářka a blogerka. O Tokiu tvrdí, že je městem, ve kterém můžete být, čím chcete vzhledem k širokému výskytu různých subkultur. V rámci své vlastní kariéry směřující k módě tak zmiňuje Harajuku, konkrétně místo zvané Ura-Harajuku. V ulicích této části Tokia se dá najít spousta inspirace, navíc nabízí možnost nakoupit unikátní kousky. A jak se sem dostat? Misha nejraději cestuje na elektrickém kole. Podle ní totiž z vlaku tu skutečnou atmosféru člověk nezažije.

Nedávno zrekonstruovaný park Miyashita je dalším skvělým místem, který reprezentuje neustále se vyvíjející město. Je vybaven zastřešenou oblastí a sportovními zařízeními. Další poměrně nedávný přírůstek do Tokia, který je dle Mishi nutnost navštívit, je nákupní komplex Miyashita Park s vlastní střešní zahradou.

Ilustrační foto: Pixabay

Mix starého a nového

Alan Poul je televizní a filmový producent, pro kterého se Tokio stalo domovem po dobu natáčení druhé série seriálu Tokyo Vice od HBO Max.

Podle Alana může být návštěva města pro návštěvníky občas ohromující, možná až zahlcující zážitek, zejména velké množství stimulace pro smysly – spousta světla, zvuků, a k tomu velké množství lidí. A to všude. Dodává, že i v takových momentech je důležité si umět najít krásné, obyčejné věci v detailech.

V rámci natáčení seriálu si vybrali čtvrť Akabane, kde žije jedna z hlavních postav Jake (Ansel Elgort). Samotné místo navazuje pocit, že je to čtvrť, kde každý každého zná. Zdejší prostředí umožňuje vidět život tak, jak se žil v Tokiu po generace a generace. Jedním z velkých kouzel Tokia je totiž všudypřítomná směs starého a nového. Člověk může zahnout za roh a najít chrám, který je starý stovky let, a hned za ním může vznikat úplně nová moderní budova.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kancelářské krysy pomalu mizí. Mladí chodí do práce originálně oblečení

Pečujte o svůj mikrobiom. Předejdete tak Parkinsonovi, zjistili vědci

Pomalá móda: O čem je Projekt 333? Vyzkoušejte možnosti udržitelnosti

Dnes začíná Pražské Quadriennale, těšte se na unikátní zážitek

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…