Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dívka obletěla svět a pokořila několik rekordů. V kolika letech se jí to podařilo?

2 minuty radosti

Během svého letu kolem světa, kdy absolvovala cestu o délce 52 000 km, dokázala Zara Rutherford překonat rekordy hned v několika kategoriích. Svým činem inspirovala mnoho žen a dívek ke kariéře v letectví.

S finálním přistáním na letišti Kortrijk v západní Belgii se 19letá dívka stala nejmladší Belgičankou, která sólo obletěla svět. Zároveň je první osobou, která toto dokázala v ultralehkém letadle. Ve vzduchu strávila přes 200 hodin a celá cesta trvala 155 dní.

Ultralehké letadlo Shark, které využívala, je československé výroby. Jednatel společnosti Shark.Areo uvedl, že se jedná o velký úspěch a reklamu, jelikož takto náročná cesta jen ukázala, co všechno stroj zvládne. Zara se totiž často dostávala do situací, kdy se musela vypořádat s extrémními teplotami.

Nejnáročnější byl pro Zaru přelet nad Sibiří, kdy teplota vzduchu dosahovala až minus 35 stupňů Celsia.

Zara proletěla 41 zemí a už během cesty se jí podařilo inspirovat mnoho dalších žen a vzbudit zájem o letectví. S faktem, že pouze přes 5 % pilotů jsou ženy, popsala svou kariéru jako „pozici, kde dostáváte zaplaceno za cestování po světě“.

Zdroj: Good News Network

Související články

Zaručeně zlepší den

Dřív jsem květinám vůbec nerozuměl, říká zakladatel firmy Floracast, kde zalévají kytice do pryskyřice

Dyslexie nemusí být nevýhodou. Poskytuje lidem důležitý evoluční benefit

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…