Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dívka obletěla svět a pokořila několik rekordů. V kolika letech se jí to podařilo?

2 minuty radosti

Během svého letu kolem světa, kdy absolvovala cestu o délce 52 000 km, dokázala Zara Rutherford překonat rekordy hned v několika kategoriích. Svým činem inspirovala mnoho žen a dívek ke kariéře v letectví.

S finálním přistáním na letišti Kortrijk v západní Belgii se 19letá dívka stala nejmladší Belgičankou, která sólo obletěla svět. Zároveň je první osobou, která toto dokázala v ultralehkém letadle. Ve vzduchu strávila přes 200 hodin a celá cesta trvala 155 dní.

Ultralehké letadlo Shark, které využívala, je československé výroby. Jednatel společnosti Shark.Areo uvedl, že se jedná o velký úspěch a reklamu, jelikož takto náročná cesta jen ukázala, co všechno stroj zvládne. Zara se totiž často dostávala do situací, kdy se musela vypořádat s extrémními teplotami.

Nejnáročnější byl pro Zaru přelet nad Sibiří, kdy teplota vzduchu dosahovala až minus 35 stupňů Celsia.

Zara proletěla 41 zemí a už během cesty se jí podařilo inspirovat mnoho dalších žen a vzbudit zájem o letectví. S faktem, že pouze přes 5 % pilotů jsou ženy, popsala svou kariéru jako „pozici, kde dostáváte zaplaceno za cestování po světě“.

Zdroj: Good News Network

Související články

Zaručeně zlepší den

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Nový druh pteosaura objevili výzkumníci na pobřeží Angoly

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…