Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejbezpečnější evropské země, do kterých lze v roce 2023 cestovat

5 minut radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Pro mnoho cestovatelů je bezpečnost jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru destinace. I pandemická přestávka v cestování přispěla k tomu, že mnozí z nás jsou v tomto ohledu nyní daleko opatrnější. Hledáte tipy na klidnou a bezpečnou lokaci? Euro News přináší přehled nejbezpečnějších evropských zemí.

Každoroční shrnutí americké cestovní pojišťovny Berkshire Hathaway Travel Protection (BHTP) přináší list 15 nejbezpečnějších zemí, do kterých se můžeme v roce 2023 vydat – a 11 z nich jsou v Evropě.

Mimo Evropu se na seznam dostaly také Austrálie (4.), Kanada (6.), Nový Zéland (10.) a Spojené arabské emiráty (13.).

My se však nyní pojďme podívat na 11 evropských zemí, které se do žebříčku dostaly.

11. Relax u piva v Belgii

Ilustrační foto: Pixabay

Belgie je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě a v žebříčku BHTP se umístila na 15. místě. Největší hrozba? Při návštěvě hrozí maximálně vyšší příjem kalorií. Výborné pivo a bruggské čokoládovny jsou zde proslulé.

10. Klidný průzkum Spojeného království

Ilustrační foto: Pixabay

Proč se nevydat za dobrodružným výletem po Britských ostrovech, od drsného severního pobřeží Skotska po písečné pláže Cornwallu? Lidé, kteří hledají bezpečnou prázdninovou destinaci, by mohli zvážit pobyt právě zde, protože Spojené království je na seznamu BHTP jako 14. nejbezpečnější země na světě.

9. Lenošení v krásné irské krajině

Ilustrační foto: Pixabay

I přesto, že Irsko oproti minulým rokům trochu kleslo v žebříčku, stále se drží na krásném 12. místě. Nabízí nádherné prostředí s okouzlující přírodou a desítkami nádherných středověkých hradů.

8. Užívejte si slunečné Španělsko

Ilustrační foto: Pixabay

Španělsko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě a také je poměrně bezpečné. Na seznamu obsadilo 11. pozici. Kdekoho zlákají krásné písečné pláže jižního pobřeží a senzační jídlo.

7. Dýchejte čerstvý horský vzduch ve Švýcarsku

Ilustrační foto: Pixabay

Švýcarsko osloví cestovatele dbající na bezpečnost díky nízké kriminalitě a minimálnímu nebezpečí pro turisty. Tato hornatá země je na 9. místě na seznamu BHTP. Turisté milující vysokohorskou turistiku mají skvělou příležitost prozkoumat alpské vrcholy a dechberoucí jezera.

6. Cesta za relaxem do Švédska

Ilustrační foto: Pixabay

Švédsko je celkově na 8. místě v žebříčku BHTP. Jeho míra kriminality je jedna z nejnižších. Návštěvníci mají možnost nezapomenutelných zážitků ve skandinávské přírodě. Co takhle si uvařit kávu v divočině nebo si zkusit vlastníma rukama naštípat dřevo a vytopit prázdninové bydlení?

5. Zažijte klid a kulturu v Německu

Ilustrační foto: Pixabay

Sedmé místo v žebříčku obsadilo Německo. Jeho hlavní město Berlín oplývá uměním a skvělými kavárnami. A k zahození nejsou ani bavorské pivní taverny.

4. Norsko jako synonymum klidu

Ilustrační foto: Pixabay

Skandinávské země jsou nejklidnější na světě a Norsko není výjimkou. V rámci žebříku obsadilo 5. místo. Co takhle zážitek na celý život? Kromě kulturního zážitku v podobě hlavního města Osla si určitě nenechte ujít možnost vidět na vlastní oči norské ledovce nebo polární záři.

3. Dechberoucí Island

Ilustrační foto: Pixabay

Asi nikoho nepřekvapí, že se na prvních příčkách ocitl Island, který je známý právě především svou nízkou mírou kriminality. Tato severoevropská země je nadále jednou z nejmírumilovnějších zemí na světě. A co zde navštívit? Jedním slovem – všechno. Vulkány, horské prameny, gejzíry a lávová pole. Island je trochu jako jiný svět, jeho přírodním krásám se vyrovná máloco.

2. Objevte nejbezpečnější město světa v Dánsku

Ilustrační foto: Pixabay

Skandinávské země opravdu vévodí tomuto seznamu. Na 2. místě je podle BHTP Dánsko jako jedna z nejbezpečnějších zemí světa. Jako bonus se jeho hlavní město Kodaň umístilo na prvním místě v indexu bezpečných měst, zároveň patří mezi nejekologičtější metropole. Moc aut tu nenajdete – silnicím kralují kola. Tak nasadit helmu a vzhůru do objevování krás tohoto města.

1. Vítězné Nizozemsko

Ilustrační foto: Pixabay

A u cyklistiky ještě zůstaneme. První příčku totiž obsadilo Nizozemsko. Jeho hlavní město Amsterdam je kulturním centrem s mnoha významnými památkami. Za zmínku stojí známý dům Anny Frankové nebo van Goghovo muzeum. Bezpečí v jeho ulicích je příjemným bonusem.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Všímáte si obličejů ve svém okolí? Pak asi překypujete láskou

Zatočte s česnekovým dechem. Pomůže bílý jogurt

Inspirace z knihovny: Udělejte si Pořádek v hlavě s Martinem Poliačikem

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…