Alespoň jednou měsíčně sportuje sedmdesát procent Čechů, ukázal průzkum

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Sedmdesát procent Čechů se alespoň jednou měsíčně věnuje sportu, minimálně jednou týdně potom padesát tři procent. Pravidelně, tedy alespoň třikrát do týdne, se hýbe dvaadvacet procent lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti MultiSport Benefit realizovaném na bezmála tisícovce Čechů. 

Nejoblíbenější českou sportovní aktivitou je turistika, kterou preferuje osmačtyřicet procent dotázaných. Druhé místo v žebříčku popularity obsadila cyklistika, kterou favorizuje čtyřicet procent lidí. Na pomyslném bronzovém místě skončilo s třiceti šesti procenty plavání. Mezi další oblíbené tuzemské aktivit patří běh (24 %), inline brusle (14 %) nebo zimní sporty, jóga a pilates. Z kolektivních sportů je potom u Čechů nejoblíbenější fotbal.

Z výzkumu dále vyplynulo, že sportovní aktivita nepřekvapivě klesá s věkem. Častěji sportují muži a vůbec nejvyšší podíl sportujících je mezi vysokoškoláky (82 %) a lidmi, kteří se věnují duševní práci (80 %). I tak jen třináct procent dotazovaných Čechů považuje svůj životní styl za zdravý. „Sice jen malé procento považuje svůj životní styl za zdravý, přesto se poměrně značná část lidí sportovat snaží. Češi se chtějí cítit lépe. Za poslední dva roky se zvýšil počet uživatelů karet MultiSport o šedesát procent,“ uvedl výkonný partner v MultiSportu Marián Škripecký.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura