Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jihomoravským studentům se otevírají možnosti osobního rozvoje

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nově se žáci středních a vysokých škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do neformálního vzdělávacího programu s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Jedná se o celosvětové ocenění pro lidi ve věku od čtrnácti do čtyřiadvaceti let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Studenti si stanovují osobní cíle v oblastech sport, dobrovolnictví, dobrodružná expedice a rozvoj talentu a pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění.

Projekt, do kterého se celosvětově zapojily miliony studentů, již nadchl v Česku asi tisíc mladých lidí. Cílem projektu by mělo být více motivovat studenty k vlastní práci na sobě a podpořit je v cestě za jejich sny. „Na Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu si cením nejvíc právě toho, že cíleně vede mladé lidi k uvědomění si, že můžou dosáhnout vše, co chtějí, ale zároveň pro to musí něco udělat. Ať už se v programu věnují čemukoliv rozhodně to má cenu,“ vysvětlil patron projektu a dokumentarista Petr Mikšíček.

Studenti, kteří se do projektu zapojí, získají navíc za vložené úsilí i prestižní certifikát, který jim předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie, a který jim může pomoci k přijetí na vysokou školu či do vysněného zaměstnání. „Je důležité mít v životě motivaci, a proto jsem se rozhodl zapojit se do projektu. Díky němu jsem měl možnost setkat se s členkou britské královské rodiny, hraběnkou Sophií, či se zúčastnit expedice v zahraničí,“ řekl Lukáš Kotlár, který se v minulosti do programu zapojil a je držitelem Bronzové a Stříbrné ceny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tančící dům jako LEGO? Pražský skvost uspěl u fanoušků v projektu LEGO Ideas

Zatočte s těžkou alergií pomocí léku na astma

Infekce Helicobacter pylori u dětí: Diagnóza a léčba

Evropským stromem roku je 200 let starý dub v Polsku, Česko má 5. místo

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…