Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hledáte místo pro život? Víme, které je v Česku to nej

2 minuty radosti
Na fotografii hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Foto: Místo pro život

Známe to asi všichni. Když odjedeme na dovolenou z ruchu velkoměsta nebo jen na víkend na chatu do přírody, cítíme se jako znovuzrození. Některá místa jsou však lepší než jiná. Ve kterém kraji máme největší šance cítit se dobře? Srovnávací výzkum Místo pro život zhodnotil podmínky života v jednotlivých krajích Česka. První místo obsadilo Zlínsko, v patách mělo Vysočinu, na bronzové příčce zazářil Jihomoravský kraj.

Analytická agentura Datank hodnotila data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 2 320 obyvateli. Vyšlo najevo, že lidé jsou ve Zlínském kraji s prostředím, v němž žijí, velmi spokojeni. Objektivně se tam mohou ve srovnání s ostatními regiony cítit především bezpečně. Počty trestných činů v přepočtu na obyvatele jsou na Zlínsku velmi nízké. Data také ukazují, že studenti rádi využívají místní soukromé i veřejné vysoké školy. Atraktivita vysokých škol počítaná podílem studentů studujících na vysokých školách ve svém kraji je v České republice vůbec nejvyšší. Na Zlínsku je rovněž velmi nízká nezaměstnanost.

Tentokrát byl vyhlášen i vítěz specifické kategorie AKTIVITA. Jejím cílem je ohodnotit konkrétní aktivitu, která kdekoli v České republice v daném roce přispěla ke zlepšení života obyvatel. Vítězem může být osobnost, ale také stavba nebo řešení nějakého problému. Letos vyhráli manželé Ondřej a Katarína Vlčkovi. Ocenění si zasloužili za vytvoření největší soukromé nadace. Nadace rodiny Vlčkových se věnuje nevyléčitelně nemocným dětem.

Zdroj: Místo pro život, Jihlavská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty s rakovinou. Nový lék zaznamenal stoprocentní úspěšnost

Do 90 a ještě dál. Optimismus zvyšuje šanci na dlouhý život

První kapalinový dalekohled na světě byl uveden do provozu

Jak se města mohou lépe připravit na letní vedra? Tipy od Červeného kříže

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …