Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová aplikace přiměje studenty odložit telefony výměnou za slevy či stipendia

Ilustrační foto: Unsplash

Jak zaujmout studenty ve školách natolik, aby odložili své chytré telefony a raději se věnovali výuce? Tuto otázku si nejspíš klade mnoho učitelů. S řešením přišel Craig Fernandes ze Spojených arabských emirátů. Jeho aplikace Lock&Stock studenty motivuje, aby nechali své telefony zhasnuté. Za čas, který ve škole stráví bez svých přístrojů, dostanou hodnotné ceny či příspěvky na stipendia.

Za každou minutu výuky bez použití mobilu získají uživatelé aplikace virtuální klíč. Nasbírané klíče poté mohou měnit za nejrůznější ceny či slevy. Fernandes za tímto účelem uzavřel partnerství s řadou známých značek včetně Adidasu či Sephory. Své klíče však mohou studenti využít také k získání slevy na školném či stipendia na vysoké školy, které s aplikací spolupracují.

Pro značky i univerzity se jedná o příležitost k propagaci, a tak je pro ně financování těchto odměn výhodné. Tvůrci aplikace aktuálně spolupracují s více než tisícovkou univerzit z celého světa. „Naším cílem je šířit povědomí o závislosti na smartphonech ve třídách. Lock&Stock je v současnosti na cestě ke změnám, které způsobí převrat ve vzdělávání nejen ve Spojených arabských emirátech, ale po celém světě,“ uvedl Fernandes v rozhovoru pro Oer Live.

Zdroj: Český rozhlas Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Jaká trasa je nejekologičtější? Mapy z dílny Google vám to prozradí

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…