Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zdravá myšlenka má své vítěze. Soutěž letos ovládly aplikace

2 minuty radosti
V soutěži Zdravá myšlenka letos vyhrála aplikace Nepanikař. Autor fotografie: Oto Janoušek

Tři měsíce soutěžily české start-upy v programu Zdravá myšlenka o to, čí inovativní nápad z oblasti zdravotnictví v Moravskoslezském kraji je lepší. Kromě vítěze, aplikace Nepanikař, porotu zaujali i psi detekující nemoci nebo aplikace pro dárce krve.

V ostravském Impact Hubu mělo zázemí všech osm zúčastněných projektů. Ty s podporou mentorů rozvíjely své myšlenky a podnikatelské záměry, aby na konci října mohly odprezentovat, kam se za tři měsíce práce posunuly. „Zajímavých nápadů potkáváme hromadu, ale k úspěšnému byznysu vede dlouhá cesta. Proto těm, kdo to skutečně myslí vážně, podáváme pomocnou ruku. Letošní ročník našeho programu jsme navíc s ohledem na epidemii pojali hodně úzce a byl zaměřen čistě na nové nápady ve zdravotnictví,“ uvedl autor programu a náměstek hejtmana pro chytrý region Jakub Unucka.

Vítězem Zdravé myšlenky se stala aplikace Nepanikař, která má pomáhat lidem s depresemi a úzkostí překonat těžké časy, a která získala dvě třetiny všech hlasů. Mezi další zapojené IT projekty pak patřila i aplikace Daruju krev usilující o zisk nových dárců krve. Oceněné bylo i například Centrum signálních zvířat, které trénuje psy pro odhalení nádorů a dalších nemocí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzácné vikingské poklady našli amatérští archeologové v Dánsku

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…