Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zdravá myšlenka má své vítěze. Soutěž letos ovládly aplikace

2 minuty radosti
V soutěži Zdravá myšlenka letos vyhrála aplikace Nepanikař. Autor fotografie: Oto Janoušek

Tři měsíce soutěžily české start-upy v programu Zdravá myšlenka o to, čí inovativní nápad z oblasti zdravotnictví v Moravskoslezském kraji je lepší. Kromě vítěze, aplikace Nepanikař, porotu zaujali i psi detekující nemoci nebo aplikace pro dárce krve.

V ostravském Impact Hubu mělo zázemí všech osm zúčastněných projektů. Ty s podporou mentorů rozvíjely své myšlenky a podnikatelské záměry, aby na konci října mohly odprezentovat, kam se za tři měsíce práce posunuly. „Zajímavých nápadů potkáváme hromadu, ale k úspěšnému byznysu vede dlouhá cesta. Proto těm, kdo to skutečně myslí vážně, podáváme pomocnou ruku. Letošní ročník našeho programu jsme navíc s ohledem na epidemii pojali hodně úzce a byl zaměřen čistě na nové nápady ve zdravotnictví,“ uvedl autor programu a náměstek hejtmana pro chytrý region Jakub Unucka.

Vítězem Zdravé myšlenky se stala aplikace Nepanikař, která má pomáhat lidem s depresemi a úzkostí překonat těžké časy, a která získala dvě třetiny všech hlasů. Mezi další zapojené IT projekty pak patřila i aplikace Daruju krev usilující o zisk nových dárců krve. Oceněné bylo i například Centrum signálních zvířat, které trénuje psy pro odhalení nádorů a dalších nemocí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se snadněji učit? Vědci objevili efektivní metodu

Jaká kariéra je ta pravá ořechová? Poradce může nasměrovat mladé lidi k povolání snů

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…