Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejtěžší dýně na světě se jmenuje Michael Jordan

Ilustrační foto: Pexels

Halloween je tu! Komu chybí vyřezávaná dýně za oknem, jako by nebyl. Někteří nadšenci se mohli zúčastnit dokonce mistrovství světa o nejtěžší dýni. Ta, která uspěla v letošním klání, má dokonce své vlastní jméno: Michael Jordan, informoval server Novinky.

Michael Jordan pochází z amerického státu Minnesota a váží 1247 kilogramů. Dýni vypěstoval třiačtyřicetiletý Travis Gienger. Dotyčný se učí zahradnictví a krajinářství na Anoka Technical College a jeho práce je mu zároveň velkým koníčkem. Každoročně se tak snaží vypěstovat co největší, respektive co nejtěžší dýni. Na letošním, již 50. ročníku mistrovství světa v kalifornském Half Moon Bay se stal již potřetí vítězem za poslední čtyři roky.

Komisaři po převážení dýně oznámili, že se plodina pyšní rekordní hmotností 2749 liber, což je v přepočtu jen o 76 gramů méně než 1247 kilogramů. Díky tomu o 47 liber (21,3 kg) překonala dýně předchozího rekordmana z roku 2021.

Travis Gienger uvedl, že vypěstování letošního rekordmana jej stálo kolem 15 tisíc dolarů (přes 300 tisíc korun). Ale tato investice se mu vyplatila doslova dvojnásob, protože po vítězství v soutěži si odnesl rovných 30 tisíc dolarů (přes 700 tisíc korun). Je načase zvážit, jestli se nevyplatí pustit do zahradničení, co myslíte?

Související články

Zaručeně zlepší den

Dnes je světový den štědrosti a dobrých skutků, jak jej strávíte vy?

Objevte neobyčejné vlastnosti pižmových vůní

V Česku se objevil nový živočich, vědci jej našli omylem

V Česku zprovoznili první ekologické pohřebiště

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…