Zaměstnanci nošovické automobilky Hyundai se dočkají vyšších mezd

Základní mzda zaměstnanců automobilky Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku se v průměru zvýší o 3,2 procenta. S tímto růstem souhlasili odboráři automobilky, kteří o návrhu hlasovali. Poměr hlasů byl 4:3 ve prospěch odsouhlasení návrhu. Ke zvýšení mezd dochází v automobilce letos již podruhé. Poprvé mzdy zaměstnanců vzrostly 1. dubna o 3,2 procenta.

Kromě nárůstu mezd si zaměstnanci přijdou také na lepší ohodnocení v podobě různých bonusů. Pro pracovníka na pozici operátor-2, kterou v automobilce zastává nejvíce osob, znamená navýšení mzdy nárůst příjmu o zhruba 1500 korun. V loňském roce činil průměrný měsíční příjem 30 094 korun, v dělnických profesích pak 27 700 korun.

Odboráři původně požadovali zvýšení mezd o 9,5 procenta. Poukazovali na vysoký zisk firmy, který v roce 2012 činil 7 miliard korun. I když se tento záměr nakonec nepodařilo prosadit, hodnotí navýšení jako tvrdý, ale akceptovatelný kompromis.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nosovice-hyundai-mzdy/r~02e4394cf30111e3ae18002590604f2e/

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura