Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Žáky ve škole přivítalo 100 Afroameričanů. Chtějí změnit veřejné mínění

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Ačkoliv v západním světě jsou stereotypy téměř zbořeny, na některých místech se ještě stále objevují. Této skutečnosti si byli vědomi Afroameričané v Hartfordu v Connecticutu, kteří uspořádali první školní den pro žáky netradiční přivítání. Sto dospělých mužů tak chtělo změnit veřejné mínění, které o nich někteří místní mají.

„Děti vyběhly ze školních autobusů a čekala na ně fronta stovky mužů, kteří si s nimi chtěli plácnout. Vypadalo to jak na fotbalovém utkání dvou týmů,“ řekl pro Yahoo Parenting právník DeVaughn Ward. „Bylo úžasné vidět rozjaření tváře dětí. Obyčejně chodí do školy zamračeni, ale tohle jim zvedlo náladu,“ dodal Ward.

Muži se do ranní akce pustili proto, aby dětem předali i jiný pohled na lidi černé pleti, než jaký mohou slyšet z médií či od rodičů. „V naší městské komunitě se často o lidech černé pleti říká, že jsou horší než bílí, a neváží si jich. Také panuje představa, že neodvádí tak dobrou práci nebo nepracují,“ řekl pro A Plus další z organizátorů Johnson.

Skupina mužů se inspirovala podobnou akcí, jež se udála nedávno v Georgii, a rozhodla se zbořit přetrvávající stereotypy. Dva organizátoři tak prostřednictvím sociálních sítí dali dohromady stovku dobrovolníků a připravili pro děti uvítání. Aby dali najevo, že pracují na důležitých a zajímavých postech, vzali si na sebe oblečení, které nosí normálně do práce.

Akce měla zapůsobit především na děti černé pleti, které si mohou někdy kvůli svému původu připadat méněcenní. „Chtěli jsme děti podpořit a ukázat jim, že na barvě pleti vůbec nezáleží. Když vidí někoho v drahém obleku a úspěšnou kariérou, možná si řeknou, že to samé jednou zvládnou taky,“ vysvětlil pro Yahoo Parenting Ward.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.