Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Žáky ve škole přivítalo 100 Afroameričanů. Chtějí změnit veřejné mínění

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Ačkoliv v západním světě jsou stereotypy téměř zbořeny, na některých místech se ještě stále objevují. Této skutečnosti si byli vědomi Afroameričané v Hartfordu v Connecticutu, kteří uspořádali první školní den pro žáky netradiční přivítání. Sto dospělých mužů tak chtělo změnit veřejné mínění, které o nich někteří místní mají.

„Děti vyběhly ze školních autobusů a čekala na ně fronta stovky mužů, kteří si s nimi chtěli plácnout. Vypadalo to jak na fotbalovém utkání dvou týmů,“ řekl pro Yahoo Parenting právník DeVaughn Ward. „Bylo úžasné vidět rozjaření tváře dětí. Obyčejně chodí do školy zamračeni, ale tohle jim zvedlo náladu,“ dodal Ward.

Muži se do ranní akce pustili proto, aby dětem předali i jiný pohled na lidi černé pleti, než jaký mohou slyšet z médií či od rodičů. „V naší městské komunitě se často o lidech černé pleti říká, že jsou horší než bílí, a neváží si jich. Také panuje představa, že neodvádí tak dobrou práci nebo nepracují,“ řekl pro A Plus další z organizátorů Johnson.

Skupina mužů se inspirovala podobnou akcí, jež se udála nedávno v Georgii, a rozhodla se zbořit přetrvávající stereotypy. Dva organizátoři tak prostřednictvím sociálních sítí dali dohromady stovku dobrovolníků a připravili pro děti uvítání. Aby dali najevo, že pracují na důležitých a zajímavých postech, vzali si na sebe oblečení, které nosí normálně do práce.

Akce měla zapůsobit především na děti černé pleti, které si mohou někdy kvůli svému původu připadat méněcenní. „Chtěli jsme děti podpořit a ukázat jim, že na barvě pleti vůbec nezáleží. Když vidí někoho v drahém obleku a úspěšnou kariérou, možná si řeknou, že to samé jednou zvládnou taky,“ vysvětlil pro Yahoo Parenting Ward.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nové dalekohledy mají zaznamenat mimozemský život

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…