Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vyzkoušejte chlorellu – zelenou superpotravinu, která přijde vhod nejen vegetariánům

Ilustrační foto: Depositpohotos

Pročistit organismus, dodat mu vitamíny a podpořit správnou funkci střev, jater, srdce či cév pomůže chlorella – mořská řasa původem z Taiwanu a Japonska. Rostlina se prodává ve formě tablet či prášku, který lidé mohou přidat do jídla či pití.

„Nejčastěji se přidává do vody, ovocných nebo zeleninových šťáv a smoothie, ale lze ji přidat i do studené letní polévky, pomazánek či dipů. Chuťově se hodí třeba k avokádu, okurkám nebo brokolici,“ uvedl pro Pozitivíá zprávy nutriční terapeut Petr Bažan. Chlorellu tvoří ze dvou třetin bílkovina, proto je vhodná jako náhražka živočišných bílkovin u vegetariánů či veganů. Kromě toho je bohatá na aminokyseliny, beta-karoten, draslík, fosfor, hořčík, železo, zinek a komplex vitamínů B. Denní dávka by neměla překročit 6 gramů (dvě čajové lžičky).


Odborníci důrazně doporučují kupovat chlorellu v lékárně, kde výrobek prochází ověřením nezávadnosti a testem přítomnosti těžkých kovů. Výtažky z řasy zakoupené na internetu totiž kritéria pro zdravotní nezávadnost nemusí splňovat. Pokud lidé trpí zdravotními problémy, jako jsou žilní, trávicí a další poruchy, měli by se předem poradit se svým lékárníkem či lékařem o možných kontraindikacích doplňku stravy.

Autorský článek Venduly Čermákové s využitím informací z Lékárna.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Energie výrazně zlevní více než milionu domácností

Lidská výška v Miláně se nezměnila od římské éry, říká studie

Průlomový zeměpisný objev: Země má další vrstvu zemského jádra

Život na Zemi může mít mimozemský původ

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…