Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Víčka od pitíček jako stavebnice. Česká firma přišla s originálním nápadem

Stavebnice nabízí dětem nespočet možností. Foto: Ovocňák

Proč by víčko mělo být jen odpad, když to může být i hračka, no ne?“ Takovou otázku si před třemi lety položili ve firmě Ovocňák, která nabízí přírodní ovocné a zeleninové šťávy a pyré. Myšlenka znovu použitelného víčka skvěle doplnila celkový koncept firmy: stejně jako se ovoce a zeleninu snaží spotřebovat do poslední slupky, tak ani obal nepřijde vniveč.

„Hledali jsme svou vlastní cestu, jak se ozvláštnit, nabídnout zákazníkovi něco originálního, nového, kvalitního, něco čemu bude věřit. Když jsme náhodou objevili na obalovém veletrhu tato víčka, byla to pro nás jasná volba. Přesně to totiž splňovalo naše představy originality, cesty k ekologii a bližšího spojení se zákazníkem skrze hru,“ vzpomíná Tomáš Kořínek mladší, spoluzakladatel a spolumajitel firmy.

Nápad přišel před třemi lety, realizace nějakou dobu trvala, hravá víčka jsou tak součástí produktů bezmála dva roky. Víčka musela být v první řadě funkční, promyšlena jsou ale do nejmenšího detailu – jsou dostatečně velká, aby se nedala spolknout, ale pokud by se tak náhodou přece jen stalo, lze skrze ně stále dýchat. Vyrobena jsou z potravinářského PET materiálu, v blízké budoucnosti budou ale i se zbytkem obalu kompletně recyklovatelná.

Víčka lze jako stavení kameny spojovat všemi směry. Foto: Ovocňák

A co lze z víček sestavit? Vlastně cokoliv, co si dětská fantazie zamane. „Přidaná hodnota je v možnosti spojování jak vertikálně, tak horizontálně. Neboli víčka lze spojovat jedno vedle druhého i jedno na druhé. Tím pádem vzniká nepřeberné množství kombinací, protože oproti třeba Legu je možné skládat ve více směrech,“ vysvětluje Kořínek mladší. Díky svému provedení umožňuje stavebnice dětem trénovat barvy a jemnou motoriku, starší pak mohou rozvíjet svou fantazii i základy fyziky.

Za dva roky už se základna malých stavitelů rozrostla. Motivují je i pravidelné soutěže o nejlepší stavbu, ze kterých nedávno vznikl také první inspirativní manuál Co vše si lze poskládat. Aktuální nabídka víček v 8 barvách by se měla do budoucna rozšířit a nabídnout ještě více tvůrčích možností. „V neposlední řadě, až nám to situace opět dovolí, bychom do stavění a soutěžení rádi zařadili i celé třídy ve školách a školkách, tak nám držte palce!“ uzavírá Kořínek mladší.

Související články

Zaručeně zlepší den

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Montpellier zavádí bezplatnou dopravu: Kde jinde v Evropě můžete cestovat zdarma?

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Jak vypadal Titanic uvnitř? Byly zveřejněny unikátní záběry z roku 1986

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…