Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

2 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl? Jeho životopisný portrét umožňuje nahlédnout pod pokličku úspěchu. Protože potenciál v sobě nese každý, záleží jen na dotyčném, zda jej rozvine a přetvoří v něco konkrétního a skutečného.

Zakladatel, výkonný ředitel a předseda představenstva firmy Apple Steve Jobs patřil mezi nejvýraznější osobnosti počítačového průmyslu posledních čtyřiceti let. V roce 1976 spolu se Stevem Wozniakem založil zmiňovanou firmu Apple, která vyvinula jedny z prvních osobních počítačů. Založil také firmu NeXT a pod jeho vedením se proslavila i filmová studia Pixar.

Kevin Lynch si vzal na starost vytvořit obrazového průvodce životem a dílem jednoho z nejvlivnějších inovátorů jednadvacátého století. Na 268 stranách se mu to velmi atraktivní formou podařilo. Kniha sestává ze sedmnácti kapitol, které popisují nejen Jobsův život, ale i společnost, kterou vybudoval, a její produkty. Neprávem by bylo oddělováno soukromé od osobního, protože v obojím se osobnost Jobse promítala a obojí bylo jeho životem. Ačkoli se jednalo o kontroverzní osobnost, na kterou někteří pěli chválu a jiní jí nemohli přijít na jméno, ovlivnil velké množství osob. „Úspěch obchodní strategie Steva Jobse stál na tom, že dokázal vycítit aktuální potřeby trhu, klást důraz na jednoduchost použití a nepodceňoval design, za který si zákazníci rádi připlatili, neboť jim dával pocit výjimečnosti.“

Foto: Gabriela Brázdová

Slovo autorky článku:

Kniha je velmi pěkně zpracovaná. Obsahuje spoustu fotek a řadu grafů, které jsou vytištěné na kvalitním papíře. I samotné její prolistování je tedy zážitkem. Čtenář se v ní dozví mnoho informací nejen o životě Steva Jobse a jeho filosofii, ale i o produktech Apple – jejich vzniku a vývoji. Každý fanoušek Apple výrobků ji jistě ocení, protože je zkrátka zábava ji číst.

Související články

Zaručeně zlepší den

Formovací stroje na olomoucké tvarůžky slaví jubilejních sto let

Objevte skryté klenoty: Kam na netradiční Last Minute dovolenou v roce 2024?

Už víme, jak se Egypťanům podařilo postavit pyramidy

V USA budují největší most pro divokou zvěř na světě

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…