Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

2 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl? Jeho životopisný portrét umožňuje nahlédnout pod pokličku úspěchu. Protože potenciál v sobě nese každý, záleží jen na dotyčném, zda jej rozvine a přetvoří v něco konkrétního a skutečného.

Zakladatel, výkonný ředitel a předseda představenstva firmy Apple Steve Jobs patřil mezi nejvýraznější osobnosti počítačového průmyslu posledních čtyřiceti let. V roce 1976 spolu se Stevem Wozniakem založil zmiňovanou firmu Apple, která vyvinula jedny z prvních osobních počítačů. Založil také firmu NeXT a pod jeho vedením se proslavila i filmová studia Pixar.

Kevin Lynch si vzal na starost vytvořit obrazového průvodce životem a dílem jednoho z nejvlivnějších inovátorů jednadvacátého století. Na 268 stranách se mu to velmi atraktivní formou podařilo. Kniha sestává ze sedmnácti kapitol, které popisují nejen Jobsův život, ale i společnost, kterou vybudoval, a její produkty. Neprávem by bylo oddělováno soukromé od osobního, protože v obojím se osobnost Jobse promítala a obojí bylo jeho životem. Ačkoli se jednalo o kontroverzní osobnost, na kterou někteří pěli chválu a jiní jí nemohli přijít na jméno, ovlivnil velké množství osob. „Úspěch obchodní strategie Steva Jobse stál na tom, že dokázal vycítit aktuální potřeby trhu, klást důraz na jednoduchost použití a nepodceňoval design, za který si zákazníci rádi připlatili, neboť jim dával pocit výjimečnosti.“

Foto: Gabriela Brázdová

Slovo autorky článku:

Kniha je velmi pěkně zpracovaná. Obsahuje spoustu fotek a řadu grafů, které jsou vytištěné na kvalitním papíře. I samotné její prolistování je tedy zážitkem. Čtenář se v ní dozví mnoho informací nejen o životě Steva Jobse a jeho filosofii, ale i o produktech Apple – jejich vzniku a vývoji. Každý fanoušek Apple výrobků ji jistě ocení, protože je zkrátka zábava ji číst.

Související články

Zaručeně zlepší den

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Jaká trasa je nejekologičtější? Mapy z dílny Google vám to prozradí

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…