Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

2 minuty radosti
Foto: Gabriela Brázdová

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl? Jeho životopisný portrét umožňuje nahlédnout pod pokličku úspěchu. Protože potenciál v sobě nese každý, záleží jen na dotyčném, zda jej rozvine a přetvoří v něco konkrétního a skutečného.

Zakladatel, výkonný ředitel a předseda představenstva firmy Apple Steve Jobs patřil mezi nejvýraznější osobnosti počítačového průmyslu posledních čtyřiceti let. V roce 1976 spolu se Stevem Wozniakem založil zmiňovanou firmu Apple, která vyvinula jedny z prvních osobních počítačů. Založil také firmu NeXT a pod jeho vedením se proslavila i filmová studia Pixar.

Kevin Lynch si vzal na starost vytvořit obrazového průvodce životem a dílem jednoho z nejvlivnějších inovátorů jednadvacátého století. Na 268 stranách se mu to velmi atraktivní formou podařilo. Kniha sestává ze sedmnácti kapitol, které popisují nejen Jobsův život, ale i společnost, kterou vybudoval, a její produkty. Neprávem by bylo oddělováno soukromé od osobního, protože v obojím se osobnost Jobse promítala a obojí bylo jeho životem. Ačkoli se jednalo o kontroverzní osobnost, na kterou někteří pěli chválu a jiní jí nemohli přijít na jméno, ovlivnil velké množství osob. „Úspěch obchodní strategie Steva Jobse stál na tom, že dokázal vycítit aktuální potřeby trhu, klást důraz na jednoduchost použití a nepodceňoval design, za který si zákazníci rádi připlatili, neboť jim dával pocit výjimečnosti.“

Foto: Gabriela Brázdová

Slovo autorky článku:

Kniha je velmi pěkně zpracovaná. Obsahuje spoustu fotek a řadu grafů, které jsou vytištěné na kvalitním papíře. I samotné její prolistování je tedy zážitkem. Čtenář se v ní dozví mnoho informací nejen o životě Steva Jobse a jeho filosofii, ale i o produktech Apple – jejich vzniku a vývoji. Každý fanoušek Apple výrobků ji jistě ocení, protože je zkrátka zábava ji číst.

Související články

Zaručeně zlepší den

Možnost „nahoře bez“ platí v německých bazénech nově i pro ženy

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Poklad z druhohor. Vymřelá planeta ožila dřív, než si vědci mysleli

Indové přestanou při rituálech používat živé slony. Nahradí je mechanické stroje

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…