Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vědci z Brna slaví světový úspěch v boji proti koronaviru

Zdroj fotografie: GeneProof

Brněnští vědci opět zabodovali. Podle nově zveřejněné mezinárodní studie obstály testy na koronavirus společnosti GeneProof ve všech srovnávacích parametrech. Zařadily se tak k vůbec nejkvalitnějším testům na světě.

U jiných výrobců se velmi často objevovaly falešně pozitivní nebo falešně negativní výsledky testů – v některých případech až ve 40 procentech vzorků. Ty z Brna ale prošly studií bez jediné chyby. Studie se zúčastnilo více než 400 laboratoří, které pracovaly jak pomocí vlastních metod (tzv. in-house techniky), tak s testy od výrobců z celého světa. Téměř žádnému jinému výrobci se nepodařilo dosáhnout tak skvělého výsledku jako tomu brněnskému.

Společnost GeneProof je jedním z největších výrobců testů na koronavirus ve střední Evropě a i v tom nejpřísnějším hodnocení kvality pravidelně dosahuje výborných výsledků. Na výzkumu a vývoji v oblasti biotechnologie spolupracuje i s dalšími zdravotnickými a akademickými institucemi.       

Související články

Z domova

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Z domova

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Zdraví

Vědci vynalezli domácí test na koronavirus

Z domova

Čeští vědci vynalezli nové testy na koronavirus a chřipku

Zaručeně zlepší den

Herečka a zpěvačka Kateřina Pechová: Potřebuji být pořád v běhu

Nejstarší ježek na světě žil v Dánsku

Soutěž Sestra sympatie letos vyhrála olomoucká sestřička Kateřina Petulová

Řemeslo je v dnešní době umění, děti si to můžou vyzkoušet, říká ředitel ostravské Fajne dilny

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…