Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vařím pro dobrou věc: festival na podporu autismu nabídne gastro speciality i pohodovou zábavu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Pokud chcete podpořit lidi s autismem a ještě se u toho dobře najíst, rezervujte si neděli 2. dubna. Tento den totiž v brněnském Piknik boxu proběhne food festival Vařím pro dobrou věc. Akci pořádá nezisková organizace Tady to mám rád a Centrum podpory lidí s autismem a jejich blízkých Paspoint. Datum akce není náhodné, na 2. dubna totiž připadá Světový den porozumění autismu.

Na druhém ročníku festivalu vaše chuťové buňky potěší například Veroni cafe, Mezi stromy, Kočovný kozí létající pivovar, čokoládovna Minach, cukrárna Cukrlenka, Falafelo nebo Rebel Bean. O hudební doprovod se postará mimo jiné brněnská popová kapela Ronald. Děti si mohou pohrát v dětském koutku nebo se i s dospělými vžít do příběhu o Zrzavé vlčici v podání kočovného divadla Mikro-teatro. Chybět nebude ani dobročinná dražba, kterou vás provede tvůrce Gastromapy Lukáš Hejlík.

Protože se jedná o venkovní festival, který proběhne za každého počasí, nezapomeňte si s sebou kromě deštníků přibalit piknikovou deku, příbor nebo termo hrnek. A pokud se rozhodnete obléci si na sebe něco modrého, potěšíte nejenom pořadatele – modrá barva je totiž v přeneseném slova smyslu symbolem autismu.

Vstupné na akci je zdarma, nicméně každým nákupem přispějete na dokončení realizace Nového domova pro dospělé lidi s autismem. Tato komunitní sociální služba poskytne ubytování šesti lidem v rodinném domě (obec Mokrá–Horákov, Brno–venkov). Ti si díky tomu mohou zachovat vysokou kvalitu a důstojnost svého života. Současně budou moci žít svůj život tak, aby se co nejvíce podobal životu běžných lidí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Venkovská dovolená? Vyrazte na Vysočinu a podpořte lokální farmáře

Vědci úspěšně vytvořili první 3D vytištěnou rybu na světě vypěstovanou v laboratoři

Albánie sází na ekologický turismus, láká na jedinečnou přírodu

Pokojové rostliny mohou složit jako prevence nachlazení, zjistila studie

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…