Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V zoo v Hluboké nad Vltavou nově zachraňují zvířata pomocí inkubátoru

Zdroj fotografie: StockSnap.io

V jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou mohou zaměstnanci od začátku dubna nově využívat k záchraně zvířat inkubátor. Nový přístroj v zoologické zahradě pomůže například k rekonvalescenci handicapovaných a podchlazených živočichů. Mláďata, jež potřebují intenzivnější péči, se tak dostanou do prostředí s vyšší teplotou, které jim poskytne komfort při uzdravování.

„Inkubátor využijeme v případě potřeby na odchovy některých mláďat drobných savců nebo ptactva a rekonvalescenci handicapovaných a podchlazených živočichů, kteří se k nám dostávají z volné přírody,“ uvedla pro ČTK vedoucí zoologického oddělení Kateřina Kucírková.

Zoo v Hluboké nad Vltavou, kterou v loňském roce navštívilo asi 250 tisíc lidí, je pro návštěvníky atraktivní zejména kvůli chovu medvěda plavého. Tento druh medvěda totiž zahrada chová nejen jako jediná v Česku, ale také v západní Evropě.

Zdroj: ČTK

Související články

Společnost

V Zoo Praha odchovali jako první v Evropě krasky krátkoocasé

Inspirace

Praha pomůže ohroženým druhům zvířat ve volné přírodě

Inspirace

Sbírka starých dalekohledů pomáhá ochraňovat indonéské ptactvo

Z domova

V brněnské zoo se narodilo první mládě rosomáka v Česku

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.