Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze zavedli nový způsob testování na covid. Mobilní laboratoř přijede za vámi domů

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Jednotlivci i firmy mají nově možnost objednat si testování na COVID-19 na libovolné místo. Mobilní laboratoř ve speciálně upraveném sanitním voze dorazí v dohodnutém termínu kamkoliv po Praze. Vyhodnocení bude k dispozici během několika hodin. Najednou může tato speciální laboratoř provést odběr a vyhodnotit vzorky až u 94 osob.

Nyní ke všem testovacím místům přidáváme i tuto mobilní laboratoř, která je schopna provádět hromadné odběry a výsledky vyhodnocovat do dvou nebo tří hodin. Věřím, že nám pomůže celou situaci v Praze ještě lépe zvládat,“ uvedl náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček.

Mobilní laboratoř je komfortní metoda, díky které lze v krátkém čase otestovat skupinu lidí, které jsou v blízkém kontaktu, a včas případně izolovat pozitivní osoby, aby nemusel být omezen či dokonce přerušen celý provoz. Tuto službu ale mohou samozřejmě využít i fyzické osoby, například před konáním svatby, rodinné oslavy a podobně,“ uvedl Viktor Furman, ředitel společnosti GHC Genetics, která službu nabízí.

Mobilní laboratoř je umístěna ve speciálně upraveném sanitním voze, kde je veškeré vybavení potřebné k provedení odběru vzorků. Kromě toho se tam nacházejí i analyzátory a přístroje, které dokáží na místě provést i analýzu všech odebraných vzorků. Mobilní laboratoř budou obsluhovat medici a certifikovaní laboratorní pracovníci, kteří budou mít na starost analýzu testů. Objednat se je možné přes emailovou adresu mobilnilaborator@ghc.cz nebo na covid lince 739 500 500. Je potřeba uvést termín, místo plánovaného odběru a počet testovaných osob. Detailní podmínky jsou k dispozici na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…