Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Olomouci uspořádali luštěninovou sbírku. Vybralo se přes půl tuny potravin

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: olomouc.charita.cz, Dollarphotoclub

Od 5. října do 30. listopadu mohli zájemci přispívat na letošní luštěninovou sbírku. Do akce se zapojili jak jednotlivci, tak školy nebo celé farnosti a dohromady vybrali 560 kilogramů potravin. Z darovaných luštěnin budou mít lidé bez domova v nadcházejícím zimním období luštěninovou polévku.

000899Luštěniny budou využity na přípravu polévek pro lidi bez zázemí v nízkoprahovém denním centru Samaritán a pro lidi ocitající se v nouzi. Teplou polévku s chlebem vydává místní charita lidem bez domova čtyřikrát týdně v šestihodinových intervalech, ve zbývajících třech dnech obdrží klienti potravinové balíčky. V průměru je vydáno kolem 150 porcí polévek denně. Z letošní luštěninové sbírky tak připraví v charitní kuchyni 3 800 porcí čočkové, fazolové či hrachové polévky.

„Díky štědrosti dárců můžeme připravit pro lidi bez domova minimálně jednou týdně polévku z luštěnin, které jsou plnohodnotným zdrojem rostlinných bílkovin, a alespoň částečně tak nahrazují nedostatek jiných potravin,“ dodala koordinátorka Centra materiální pomoci Barbora Cigánková. Charita Olomouc děkujeme všem dárcům, kteří se do sbírky zapojili.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …