Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Olomouci uspořádali luštěninovou sbírku. Vybralo se přes půl tuny potravin

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: olomouc.charita.cz, Dollarphotoclub

Od 5. října do 30. listopadu mohli zájemci přispívat na letošní luštěninovou sbírku. Do akce se zapojili jak jednotlivci, tak školy nebo celé farnosti a dohromady vybrali 560 kilogramů potravin. Z darovaných luštěnin budou mít lidé bez domova v nadcházejícím zimním období luštěninovou polévku.

000899Luštěniny budou využity na přípravu polévek pro lidi bez zázemí v nízkoprahovém denním centru Samaritán a pro lidi ocitající se v nouzi. Teplou polévku s chlebem vydává místní charita lidem bez domova čtyřikrát týdně v šestihodinových intervalech, ve zbývajících třech dnech obdrží klienti potravinové balíčky. V průměru je vydáno kolem 150 porcí polévek denně. Z letošní luštěninové sbírky tak připraví v charitní kuchyni 3 800 porcí čočkové, fazolové či hrachové polévky.

„Díky štědrosti dárců můžeme připravit pro lidi bez domova minimálně jednou týdně polévku z luštěnin, které jsou plnohodnotným zdrojem rostlinných bílkovin, a alespoň částečně tak nahrazují nedostatek jiných potravin,“ dodala koordinátorka Centra materiální pomoci Barbora Cigánková. Charita Olomouc děkujeme všem dárcům, kteří se do sbírky zapojili.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu