Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V novém ekocentru na Nymbursku se děti tváří v tvář seznámí se zvířaty

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: zoochleby.cz

Chtěli jste si vy nebo vaše děti někdy zvíře v zoologické zahradě pohladit, ale přes skleněné zábrany to nebylo nikdy možné? V zoologické zahradě Chleby na Nymbursku nedávno otevřeli ekocentrum, ve kterém vám toto přání rádi splní. Tamní zvířata si můžete vyndat z terárií, položit na stůl a dokonce si je i pohladit.

eko1Nově vytvořené centrum dětem i dospělým velmi zblízka představí například krajtu, ještěrku, ježka nebo králíka. „Děti si mohou vybrat asi z dvaceti programů. Jsou tu zvířata od ptáků přes savce až po hmyz,“ vysvětlil pro ČTK ředitel zoo René Franěk. V centru je kromě terárií i učebna s promítáním nebo akvárium s rejnoky a mořskými rybami.

V centru bude ve všední dny probíhat výuka pro školáky, ale mimo ní je centrum otevřené veřejnosti. Zoologická zahrada Chleby má otevřeno každý den od 9 do 18 hodin, přičemž za vstup zaplatí dospělý rovných sto korun a dítě korun sedmdesát.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…