Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V japonském hotelu hosty obsluhují roboti

Takto by měl vypadat hotelový pokoj. Zdroj: seejapan.co.uk

Toužíte po netradičním ubytování během dovolené? Vydejte se do japonského hotelu obsluhovaného roboty. V následujících letech plánuje jeho ředitel postavit ubytovací zařízení podobného typu po celém světě s tím, že robotický personál bude v každém z nich tvořit devadesát procent zaměstnanců.

Zvláštní hotel, v původním japonském označení Henn-na Hotel, je místem, které se hostům zaručeně vryje do paměti. Jeho název je více než výstižný – obsluhují tady roboti, navíc mluvící japonsky a anglicky. Hosté je potkají například hned na recepci hotelu, kde mají možnost promluvit si s dinosaurem nebo se nechat okouzlit humanoidem vypadajícím jako pohledná Japonka.

Hotel otevřený v polovině července letošního roku pod heslem „Oddanost evoluci“ je provozován v rámci zábavního parku Huis Ten Bosch na předměstí Nagasaki. V současné době hotel nabízí sedmdesát dva pokojů se základním vybavením s možností objednat si prostřednictvím tabletu další interiérové doplňky. Zajímavostí je, že teplota v pokoji se automaticky nastavuje podle tepla vyzařovaného jeho hostem. Na každém pokoji je malý robot poskytující odpovědi na otázky typu kolik je hodin nebo jaké je počasí.

Výhodou hotelu je jeho relativní finanční dostupnost pro širší veřejnost, za jednolůžkový pokoj na jednu noc zaplatíte kolem tisíc pět set korun, za třílůžkový necelé čtyři tisíce.

Ředitel hotelu Hideo Sawady má do příštího roku další velkolepé plány: chystá se svým hostům nabídnout k ubytování dalších sedmdesát dva pokojů a zvýšit procent robotického personálu na devadesát procent. Do budoucna by pak chtěl postavit hotely podobného typu po celém světě, přičemž jeho cílem je mít jich rovnou tisícovku.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Inspirace

Tokijské gejši je 91 a do důchodu se nechystá

Společnost

Inspirujme se! Fyzicky nejzdatnější jsou Japonci nad 65 let

Ze světa

Japonský vynález vám vybere tričko podle nálady

Ze světa

V Japonsku fungují pečovatelské domy pro stará zvířata

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.