Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V japonském hotelu hosty obsluhují roboti

Takto by měl vypadat hotelový pokoj. Zdroj: seejapan.co.uk

Toužíte po netradičním ubytování během dovolené? Vydejte se do japonského hotelu obsluhovaného roboty. V následujících letech plánuje jeho ředitel postavit ubytovací zařízení podobného typu po celém světě s tím, že robotický personál bude v každém z nich tvořit devadesát procent zaměstnanců.

Zvláštní hotel, v původním japonském označení Henn-na Hotel, je místem, které se hostům zaručeně vryje do paměti. Jeho název je více než výstižný – obsluhují tady roboti, navíc mluvící japonsky a anglicky. Hosté je potkají například hned na recepci hotelu, kde mají možnost promluvit si s dinosaurem nebo se nechat okouzlit humanoidem vypadajícím jako pohledná Japonka.

Hotel otevřený v polovině července letošního roku pod heslem „Oddanost evoluci“ je provozován v rámci zábavního parku Huis Ten Bosch na předměstí Nagasaki. V současné době hotel nabízí sedmdesát dva pokojů se základním vybavením s možností objednat si prostřednictvím tabletu další interiérové doplňky. Zajímavostí je, že teplota v pokoji se automaticky nastavuje podle tepla vyzařovaného jeho hostem. Na každém pokoji je malý robot poskytující odpovědi na otázky typu kolik je hodin nebo jaké je počasí.

Výhodou hotelu je jeho relativní finanční dostupnost pro širší veřejnost, za jednolůžkový pokoj na jednu noc zaplatíte kolem tisíc pět set korun, za třílůžkový necelé čtyři tisíce.

Ředitel hotelu Hideo Sawady má do příštího roku další velkolepé plány: chystá se svým hostům nabídnout k ubytování dalších sedmdesát dva pokojů a zvýšit procent robotického personálu na devadesát procent. Do budoucna by pak chtěl postavit hotely podobného typu po celém světě, přičemž jeho cílem je mít jich rovnou tisícovku.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Zpěvačka darovala svým řidičům 100 tisíc dolarů

Češi jsou vášniví houbaři. Loni nasbírali téměř 40 tisíc tun lesních plodů, kralovaly houby

Chcete ušetřit za vytápění? Vsaďte na tepelné čerpadlo

Lovci monster podnikli hon na bájnou příšeru. Byli úspěšní?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…