Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V japonském hotelu hosty obsluhují roboti

Takto by měl vypadat hotelový pokoj. Zdroj: seejapan.co.uk

Toužíte po netradičním ubytování během dovolené? Vydejte se do japonského hotelu obsluhovaného roboty. V následujících letech plánuje jeho ředitel postavit ubytovací zařízení podobného typu po celém světě s tím, že robotický personál bude v každém z nich tvořit devadesát procent zaměstnanců.

Zvláštní hotel, v původním japonském označení Henn-na Hotel, je místem, které se hostům zaručeně vryje do paměti. Jeho název je více než výstižný – obsluhují tady roboti, navíc mluvící japonsky a anglicky. Hosté je potkají například hned na recepci hotelu, kde mají možnost promluvit si s dinosaurem nebo se nechat okouzlit humanoidem vypadajícím jako pohledná Japonka.

Hotel otevřený v polovině července letošního roku pod heslem „Oddanost evoluci“ je provozován v rámci zábavního parku Huis Ten Bosch na předměstí Nagasaki. V současné době hotel nabízí sedmdesát dva pokojů se základním vybavením s možností objednat si prostřednictvím tabletu další interiérové doplňky. Zajímavostí je, že teplota v pokoji se automaticky nastavuje podle tepla vyzařovaného jeho hostem. Na každém pokoji je malý robot poskytující odpovědi na otázky typu kolik je hodin nebo jaké je počasí.

Výhodou hotelu je jeho relativní finanční dostupnost pro širší veřejnost, za jednolůžkový pokoj na jednu noc zaplatíte kolem tisíc pět set korun, za třílůžkový necelé čtyři tisíce.

Ředitel hotelu Hideo Sawady má do příštího roku další velkolepé plány: chystá se svým hostům nabídnout k ubytování dalších sedmdesát dva pokojů a zvýšit procent robotického personálu na devadesát procent. Do budoucna by pak chtěl postavit hotely podobného typu po celém světě, přičemž jeho cílem je mít jich rovnou tisícovku.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…