Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V japonském hotelu hosty obsluhují roboti

Takto by měl vypadat hotelový pokoj. Zdroj: seejapan.co.uk

Toužíte po netradičním ubytování během dovolené? Vydejte se do japonského hotelu obsluhovaného roboty. V následujících letech plánuje jeho ředitel postavit ubytovací zařízení podobného typu po celém světě s tím, že robotický personál bude v každém z nich tvořit devadesát procent zaměstnanců.

Zvláštní hotel, v původním japonském označení Henn-na Hotel, je místem, které se hostům zaručeně vryje do paměti. Jeho název je více než výstižný – obsluhují tady roboti, navíc mluvící japonsky a anglicky. Hosté je potkají například hned na recepci hotelu, kde mají možnost promluvit si s dinosaurem nebo se nechat okouzlit humanoidem vypadajícím jako pohledná Japonka.

Hotel otevřený v polovině července letošního roku pod heslem „Oddanost evoluci“ je provozován v rámci zábavního parku Huis Ten Bosch na předměstí Nagasaki. V současné době hotel nabízí sedmdesát dva pokojů se základním vybavením s možností objednat si prostřednictvím tabletu další interiérové doplňky. Zajímavostí je, že teplota v pokoji se automaticky nastavuje podle tepla vyzařovaného jeho hostem. Na každém pokoji je malý robot poskytující odpovědi na otázky typu kolik je hodin nebo jaké je počasí.

Výhodou hotelu je jeho relativní finanční dostupnost pro širší veřejnost, za jednolůžkový pokoj na jednu noc zaplatíte kolem tisíc pět set korun, za třílůžkový necelé čtyři tisíce.

Ředitel hotelu Hideo Sawady má do příštího roku další velkolepé plány: chystá se svým hostům nabídnout k ubytování dalších sedmdesát dva pokojů a zvýšit procent robotického personálu na devadesát procent. Do budoucna by pak chtěl postavit hotely podobného typu po celém světě, přičemž jeho cílem je mít jich rovnou tisícovku.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Blíží se konec palmového oleje? Vědci našli zdravější a zelenější alternativu

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…