Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cestování bez kufrů? Japan Airlines nabízí řešení

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Přáli jste si cestovat bez zavazadel? Teď to bude opět o něco jednodušší. Vypadá to, že turisté i lidé cestující za obchodem do Japonska už brzy nebudou muset létat se zavazadly. Aerolinky Japan Airlines se chystají nabízet půjčení oblečení, informoval server iRozhlas.

Aerolinky zavádějí novou iniciativu ve spolupráci s firmou Sumitomo, která vyvinula internetový rezervační systém a bude mít na starosti obstarání, praní a doručení oděvů. Návštěvníci si budou moci vybrat oblečení podle velikosti a sezonních potřeb v ceně 4 000 až 7 000 jenů (610 až 1 100 korun) prostřednictvím internetových stránek před nástupem do letadla provozovaného Japan Airlines. Celkem si budou moci zájemci budou moci pronajmout až osm kusů oblečení až na dva týdny ve třech velikostech – malé, střední a velké. Oblečení ve vybraném stylu – formálně elegantní, elegantní ležérní a smíšený – bude doručeno přímo hotelu vybraného cestujícím. Služba bude ve zkušební fázi fungovat do srpna příštího roku.

Oblečení k pronájmu bude pocházet z nadbytečných zásob oděvních řetězců, což pomůže minimalizovat množství odpadu. Japan Airlines také budou informovat zákazníky, o kolik se snížily emise oxidu uhličitého z letu díky tomu, že si nevzali zavazadlo, a letadlo je tak lehčí. Tato iniciativa je snahou podpořit udržitelný cestovní ruch a umožnit cestovatelům zažít větší pohodlí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejlepším měřítkem kvality spánku je to, jak se cítíte. Ne hodinky

K posílení zdraví stačí méně než 5 tisíc kroků denně, tvrdí vědci

Potlačení bolesti bez chemie. Olej z máty peprné ji dovede tlumit, zjistili vědci

Technologie NASA zvládá rozpoznat nemoci rostlin shora

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…