V Brně vzniká nová odpočinková zóna díky projektu Kraví hora lidem

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: brno.cz

Oblast brněnské Kraví hory prochází v rámci projektu Kraví hora lidem dlouhodobou proměnou. Slavnostní otevření dětského hřiště, tedy jedné z plánovaných částí, propukne první říjnový víkend.

Sportovní, tvůrčí a vzdělávací centrum 8D si dalo jasný cíl – zkulturnit, otevřít a zprůchodnit Kraví horu veřejnosti. V plánu je například vybudování zážitkové environmentální zahrady, kreativních dílen i prostoru pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí. To vše navíc se snahou o zapojení znevýhodněných občanů a zajištění nových pracovních míst.

Z oblasti Kraví hory se tak má stát odpočinková a zábavní zóna, kde mohou trávit volný čas všechny věkové kategorie. Nově dokončená etapa tohoto plánu ale udělá radost zejména těm nejmenším. V sobotu 6. října bude od 13 hodin slavnostně otevřeno originální dětské hřiště. Akci doprovodí bohatý kulturní program i dobročinné bleší trhy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura