Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Udržitelnost velkým akcím sluší. Filmový festival ve Varech byl letos ekologičtější

2 minuty radosti
Kola už jsou nedílnou součástí festivalu. Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Přesunout se mezi kinosály na kole, dát si oběd z místních surovin nebo si nechat doručit zásilku pěším kurýrem. Co tyto činnosti spojuje? Všechny si je mohli dopřát návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a zároveň jsou všechny ohleduplné k životnímu prostředí.


Program karlovarského filmového festivalu je velmi nabitý a nadšení fanoušci si mezi filmy stihnout dojít tak tak na svačinu. Co dělat, když potřebují zvládnout něco dalšího? S tím letos pomáhal logistický startup Dodo, jehož kurýři byli návštěvníkům po celou dobu festivalu zdarma k dispozici, aby vyzvedli zapomenuté věci, předali vstupenky nebo doručili nabíječku na telefon. Nápomocni byli také přímo realizačnímu týmu. Celý festival přitom kurýři obsloužili výhradně pěšky nebo za využití elektrokol či cargokol. Služba tím demonstrovala možnosti udržitelné městské logistiky a ukázala, že efektivní a zároveň ekologické doručení není žádné sci-fi.

Startup Dodo byl k ruce návštěvníkům i pořadatelům. Foto: Dodo

Stejně jako v předchozích letech nechyběla na festivalu ani letos půjčovna jízdních kol Specialized. Kola si mohli akreditovaní návštěvníci zapůjčit na čtyřech místech zdarma a dopravit se tak mezi kinosály nebo do stanového městečka pohodlně, rychle a ekologicky. Občerstvení s udržitelným akcentem pak nabídlo bistro společnosti makro přímo v centru dění, před hotelem Thermal. Bistro vsadilo na zdravou kuchyni a pro své menu využilo spolupráci s lokálními dodavateli – borůvky pocházely z Jižních Čech, maso od českých řezníků a nechyběla ani veganská alternativa. Při servírování se navíc obešlo bez plastového nádobí a příborů.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Mladík z Pardubic staví dostupné bydlení podle amerických Tiny Houses

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…