Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Udržitelnost velkým akcím sluší. Filmový festival ve Varech byl letos ekologičtější

2 minuty radosti
Kola už jsou nedílnou součástí festivalu. Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Přesunout se mezi kinosály na kole, dát si oběd z místních surovin nebo si nechat doručit zásilku pěším kurýrem. Co tyto činnosti spojuje? Všechny si je mohli dopřát návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a zároveň jsou všechny ohleduplné k životnímu prostředí.


Program karlovarského filmového festivalu je velmi nabitý a nadšení fanoušci si mezi filmy stihnout dojít tak tak na svačinu. Co dělat, když potřebují zvládnout něco dalšího? S tím letos pomáhal logistický startup Dodo, jehož kurýři byli návštěvníkům po celou dobu festivalu zdarma k dispozici, aby vyzvedli zapomenuté věci, předali vstupenky nebo doručili nabíječku na telefon. Nápomocni byli také přímo realizačnímu týmu. Celý festival přitom kurýři obsloužili výhradně pěšky nebo za využití elektrokol či cargokol. Služba tím demonstrovala možnosti udržitelné městské logistiky a ukázala, že efektivní a zároveň ekologické doručení není žádné sci-fi.

Startup Dodo byl k ruce návštěvníkům i pořadatelům. Foto: Dodo

Stejně jako v předchozích letech nechyběla na festivalu ani letos půjčovna jízdních kol Specialized. Kola si mohli akreditovaní návštěvníci zapůjčit na čtyřech místech zdarma a dopravit se tak mezi kinosály nebo do stanového městečka pohodlně, rychle a ekologicky. Občerstvení s udržitelným akcentem pak nabídlo bistro společnosti makro přímo v centru dění, před hotelem Thermal. Bistro vsadilo na zdravou kuchyni a pro své menu využilo spolupráci s lokálními dodavateli – borůvky pocházely z Jižních Čech, maso od českých řezníků a nechyběla ani veganská alternativa. Při servírování se navíc obešlo bez plastového nádobí a příborů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Údajně vyhynulý druh želvy byl nalezen na Galapágách

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…